Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Jak działa wypożyczalnia samochodów bez kaucji?

15 kwietnia 2022 wypożyczalnia samochodów bez kaucji


Z racji tego, że koszty utrzymania własnego samochodu wzrastają z roku na rok, coraz większa liczba osób decyduje się na rezygnację z posiadania pojazdu. Czasem jednak występują sytuacje życiowe, w których konieczne jest skorzystanie z auta. Wtedy na pomoc może przyjść wypożyczalnia samochodów bez kaucji. Warto wiedzieć, na jakich zasadach ona działa.

Co trzeba wiedzieć, zanim skorzysta się z usług wypożyczalni?

Z racji tego, że wypożyczalnia samochodów jest dość dochodowym biznesem, ilość wypożyczalni samochodów na rynku wciąż się zwiększa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że każda wypożyczalnia samochodów określa swoje zasady, których klient bezwzględnie zobowiązany jest przestrzegać. Dlatego też każda osoba, która odwiedza wypożyczalnię samochodów, powinna dokładnie przeczytać jej regulamin oraz zasady wypożyczania.

Większość działających na rynku wypożyczalni zadaje pytania o wiek kierowcy, posiadanie prawa jazdy, dane z dowodu bądź paszportu. Zazwyczaj wypożyczalnia samochodów pobiera także kaucję, która ma pełnić rolę zabezpieczenia. Wypożyczalnia samochodów bez kaucji rezygnuje z jej pobierania, jednak w zamian tego bardzo często oczekuje od kierowcy podania danych karty kredytowej.

Wypożyczalnia samochodów bez kaucji – w jaki sposób przebiega proces wypożyczenia samochodu?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że proces wypożyczenia samochodu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Niezależnie od tego, w jakim celu zostaje wypożyczone auto, trzeba podpisać umowę, zapoznając się szczegółowo z zasadami wynajmu. Ruszać w drogę można dopiero po wyborze odpowiedniego modelu samochodu. Zasady wypożyczalni są nieubłagane – osoba, która podpisuje umowę, musi być kierowcą auta. Jeśli dane dodatkowego kierowcy nie zostały w umowie uwzględnione, a dojdzie do wypadku w momencie kiedy będzie on prowadził pojazd, klient zostanie obciążony kosztami jego naprawy.

Wielu klientów zadaje sobie pytanie, jak wygląda postępowanie w sytuacji, kiedy otrzymają mandat korzystając z wynajętego samochodu. Zasady są nieubłagane – to kierowca pokrywa wszystkie ewentualne mandaty. Podobnie wygląda sprawa, jeśli chodzi o tankowanie auta. Pojazd z wypożyczalni zazwyczaj jest zatankowany do pełna i w takim stanie należy go zwrócić. Oczywiście, o wypożyczony pojazd trzeba dbać, jak o własny samochód. W żadnym wypadku nie może być on brudny bądź też uszkodzony.

Co zrobić w przypadku kolizji na drodze?

Niestety, wypadki i kolizje na drodze zdarzają się nawet podczas jazdy wynajętym samochodem. Wszystko zależy od tego, z czyjej winy doszło do wypadku. Jeśli odpowiedzialność za zdarzenie ponosi kierowca, który wynajął auto, sytuacja jest poważna. Będzie on zobowiązany do uiszczenia wszystkich kosztów napraw. Jeśli do wypadku doszło nie z winy kierowcy, to należy natychmiast powiadomić wypożyczalnie o fakcie zdarzenia drogowego, a także spisać oświadczenia na miejscu kolizji. W tym momencie wszelkie szkody pokrywane są z polisy ubezpieczeniowej osoby, która doprowadziła do wypadku.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lokalizator GPS w aucie
olej do auta
błotniki samochodowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

błotniki samochodowe