Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Numer VIN w Twoim samochodzie i wszystko jasne!

21 lutego 2023 Numer VIN

Każdy, kto użytkuje albo zamierza nabyć samochód, powinien dokładnie wiedzieć, czym jest numer VIN i co może nam on powiedzieć o historii naszego pojazdu. Dzięki pomocy dekodera VIN, który można znaleźć w Internecie, raport historii pojazdu wzbogaci się o sporo przydatnych informacji. Numer VIN, czyli „Vehicle Identification Number”, przyda się zwłaszcza przy zakupie używanego samochodu. VIN dekoder pozwoli nam uniknąć różnych nieprzyjemnych historii, które mogą się czaić w zakamarkach historii pojazdu.

Dekoder VIN – numer VIN powie Ci dużo o każdym samochodzie

Jeśli więc chcemy dokładnie wiedzieć, co nam mówi o samochodzie numer VIN i dlaczego warto mieć pod ręką dekoder VIN dostępny online, to koniecznie trzeba przeczytać ten tekst. Po pierwsze kluczową sprawą, na jaką trzeba sobie odpowiedzieć, jest pytanie: gdzie znajdę numer VIN? Numer VIN samochodu zasadniczo może znajdować się w dwóch miejscach. Może on być wybity na tabliczce znamionowej na podszybiu samochodu od strony kierowcy albo na słupku bocznym także obok miejsca dla osoby kierującej pojazdem. Po rozkodowaniu numeru VIN dowiemy się, czy samochód nie był kradziony, czy uczestniczył w wypadku albo czy w danej serii aut nie usuwano np. poważnych usterek produkcyjnych itp. Rozkodowanie VIN to także pełna wiedza na temat miejsca produkcji naszego samochodu, jego modelu, a także numeru serii pojazdu. Po numerze VIN łatwiej nam będzie znaleźć także potencjalne części zamienne do naszego auta. Tak postępują np. specjalistyczne warsztaty samochodowe, by nabyć odpowiednie części do remontowanych pojazdów. Koniecznie dekoduj numer VIN, by szukać informacji o pojeździe z drugiej ręki. Solidny dekoder VIN na stronie internetowej: www.autobaza.pl pomoże Ci w tej czynności o każdej porze dnia czy nocy, a Ty bez kłopotu sprawdzisz historię każdego pojazdu.

Warto korzystać z dekodera VIN – sprawdzanie numeru VIN to rozsądna rzecz

Z siedemnastoczęściowego numeru VIN można naprawdę sporo wyczytać, jeśli chodzi o każdy używany samochód. Otrzymamy w ten sposób szczegółowy raport, który będziemy mogli porównać z informacjami, jakie otrzymujemy od sprzedawcy. Numer nadwozia jest także umieszczony w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli osoba sprzedająca coś kręci w sprawie numeru VIN, lepiej zrezygnować z transakcji. Numer VIN zawiera informacje istotne, które pomoże nam odnaleźć VIN dekoder online. Z pewnością lepiej poznać oryginalny przebieg samochodu, czy też dowiedzieć się, czy „uczciwy” sprzedawca nie próbuje ingerować w jego historię. Dokładne dane techniczne takie jak: rodzaj silnika, typ nadwozia, miejsce produkcji pojazdu i in., mogą mieć także wpływ na koszta jego eksploatacji w przyszłości. Pojazd, który przeszedł przez dekoder VIN w Internecie, to pewna wiedza na jego temat oraz spokojny sen w przyszłości. Kupując auto, bierzmy też pod uwagę rok produkcji samochodu i kraj pochodzenia naszego auta – numer VIN nigdy nas tutaj nie zawiedzie. Nie zawsze wiedza o pojazdach wniesie coś do historii niektórych samochodów, ale z pewnością warto wiedzieć więcej niż mniej. Sprawdź nasz dekoder VIN bezpośrednio przez Internet, by wiedzieć o swoim przyszłym pojeździe to, co naprawdę powinno się wiedzieć w takiej sytuacji. Na wyżej wymienionej stronie znajdziemy nie tylko profesjonalny dekoder VIN, ale wiele innych przydatnych informacji dla przyszłych właścicieli oraz posiadaczek samochodów różnego typu. Sprawdź to wszystko na własną rękę – każdy pojazd kryje w sobie całą opowieść, im więcej będziesz wiedzieć, tym lepiej dla Ciebie.

Materiał zewnętrzny

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego