Części samochodowe

Zachowania którymi niszczysz swój samochód

Zachowania którymi niszczysz swój samochód

Twój samochód jest jednym z najcenniejszych zasobów. Przenosi cię do miejsc, które sprawiają, że zarabiasz, płacisz rachunki, karmisz swoją rodzinę i nie tylko. Z tego powodu powinieneś zwracać szczególną uwagę na swój pojazd, jeśli chcesz, aby trwał długo. Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz uszkodzić swój pojazd, dlatego ważne jest, abyś rozwijał dobre praktyki pielęgnacyjne na wczesnym etapie kariery.

1. Naciskanie gazu do oporu

Wielu kierowców uważa, że ​​może szybciej podgrzać silnik, obracając pedał gazu raz za razem, ale nie jest to dobre dla twojego pojazdu, ponieważ prowadzi do uszkodzenia silnika. Jeśli na zewnątrz jest zimno, najlepiej pozwolić, aby wewnętrzne płyny pojazdu rozgrzały się; ale obracanie silnika nie jest właściwym sposobem.

2. Jazda na hamulcach

Wiele osób ma także zwyczaj „jazdy na hamulcu”, co w zasadzie oznacza lekki nacisk na pedał hamulca podczas jazdy, dzięki czemu mogą one natychmiast zatrzymać się w dowolnym momencie. Ta praktyka, często wykonywana na wzgórzach skierowanych w dół, jest bardzo szkodliwa dla ogólnego układu hamulcowego pojazdu. Jazda z mniejszą prędkością pomoże wyeliminować potrzebę trzymania stopy na płatku hamulca przez cały czas.

3. Brak zwalniania na dziurach, przeszkodach

Progi zwalniające, dziury i inne skazy powierzchniowe mogą być wysoce szkodliwe dla zawieszenia pojazdu i części podwozia, jeśli nie uda ci się znacząco zmniejszyć prędkości podczas przejeżdżania nad nimi. W rzeczywistości dziury należy unikać za wszelką cenę. Progi zwalniające powinny być przejeżdżane ostrożnie i powoli.

4. Jazda z niskim paliwem

Pamiętaj, aby zawsze tankować paliwo przy każdym tankowaniu, aby w pewnym momencie nie zmusić pojazdu do używania starego, tłustego paliwa na dnie zbiornika paliwa. Doprowadzi to do uszkodzenia silnika i zatkania filtrów.

5. Nagłe uruchamianie i zatrzymywanie

Czy to w ruchu w godzinach szczytu, czy w pośpiechu, aby nie spóźnić się do pracy, nie chcesz uciekać się do nagłego zatrzymywania się i ruszania w kółko. Ten zwyczaj jazdy powoduje dużą presję na wewnętrzne działanie układu hamulcowego i wirników oraz znacznie zwiększa zużycie paliwa.

6. Jazda z niewłaściwie napompowanymi oponami

Prawidłowe pompowanie opon ma duże znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa i osiągów pojazdu. Nie tylko niewłaściwie napompowane opony są niebezpieczne, ale w końcu spowodują inne uszkodzenia samochodu. Upewnij się, że opony nie są nadmiernie napompowane, sprawdzając regularnie poziomy za pomocą ręcznego manometru.

7. Zaniedbanie regularnej konserwacji zaplanowanej

Rutynowa konserwacja samochodu, taka jak inspekcje i szanse płynów, jest niezbędna dla bezpieczeństwa pojazdu, wydajności i długowieczności. Upewnij się, że Twój samochód jest serwisowany zgodnie z instrukcjami w instrukcji obsługi, jeśli chcesz uniknąć niebezpiecznych warunków jazdy i powtarzających się kosztów naprawy.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz