Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Czy warto kupić opony całoroczne?

1 września 2022 opony całoroczne

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się opony całoroczne 225 45 R17. Z pewnością wygodne jest używanie opon całorocznych zamiast sezonowych.

Wybór opon całorocznych

W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają opony całoroczne 225 45 R17, a także podpowiemy, jak ich prawidłowo używać. Dobrej jakości opony całoroczne wcale nie muszą być droższe od sezonowych opon. W końcu potrzebujemy tak naprawdę tylko jednego kompletu. Osoby, które zdecydują się na jeden zestaw opon wielosezonowych nie muszą kupować czujników ciśnienia w kołach oraz dodatkowych felg. Oszczędzasz przede wszystkim na wymianach sezonowych, ale nie musisz też składować dodatkowych kompletów kół. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w warunkach letnich opony całoroczne zużywają się zdecydowanie szybciej od letnich opon. Jest to dobrze widoczne zwłaszcza przy ostrej jeździe. Oczywiste są zalety opon całorocznych. Nie musisz się ustawiać w kolejce do serwisów i wydawać pieniędzy na dodatkowy komplet felg oraz czujników. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób możesz przeznaczyć na swój samochód. Wiele osób zastanawia się, czy jazda na oponach całorocznych jest równie bezpieczna, co na oponach dopasowanych do pory roku. Jeszcze kilkanaście lat temu kierowcy przez cały rok jeździli na jednym komplecie opon. Wtedy było to całkowicie normalne i nikogo to zbytnio nie dziwiło. W tamtych czasach opony zimowe były nowością na polskim rynku. Miały one wtedy tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Zalety całorocznych opon

Najlepiej zakupić opony u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Oczywiście opony zimowe sprawdzą się najlepiej na śliskiej i zaśnieżonej nawierzchni. Dość kłopotliwe dla wielu kierowców może być posiadanie dwóch kompletów opon. Dwa razy w roku trzeba wymieniać opony, a to również zajmuje trochę czasu. Brak potrzeby sezonowej wymiany opon to z pewnością bardzo duża wygoda. Do jazdy we wszystkich 4 porach roku przeznaczone są opony całoroczne. Mają one mieszankę gumową bardziej miękką od opon letnich, ale znów nie tak miękką jak tradycyjne zimówki. Warto dodać, że posiadają bieżnik, który wyposażony jest w specjalne lamele do wbijania się w śnieg. Bieżnik nie jest jednak tak agresywny w konstrukcji, jak w przypadku opon zimowych. Można śmiało powiedzieć, że kompromisowe właściwości mają gumy typu all-season. Opony całoroczne są zimą lepsze od opon letnich, natomiast latem wypadają lepiej od zimówek. Najważniejszym parametrem jest długość drogi hamowania na różnych nawierzchniach.

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lokalizator GPS w aucie
olej do auta
błotniki samochodowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

błotniki samochodowe