Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Hyundai Tucson Hybrid. Którą wersję wybrać? Kieruj się nie tylko ceną

7 października 2022 Hyundai Tucson Hybrid

Nietrudno zrozumieć, dlaczego interesujesz się zakupem Hyundaia Tucson. To jeden z najlepiej wyglądających i jeżdżących SUV-ów w swojej klasie. W dodatku cena Hyundaia Tucson jest na tyle konkurencyjna, że ten model śmiało może być rozpatrywany nawet przez średnio sytuowanych nabywców. Jeśli wiesz już, że koreański SUV jest idealnym samochodem dla Ciebie, to musisz jeszcze zdecydować się na konkretną wersję napędu. Hyundai Tucson Hybrid występuje w kilku ciekawych wariantach, które po kolei omawiamy w naszym artykule.

Hyundai Tucson mild hybrid

Na początek przyjrzyjmy się najprostszej wersji napędu. Hyundai Tucson wykorzystujący technologię mild hybrid to propozycja dla każdego, kto szuka niezawodnego, oszczędnego, a przy tym atrakcyjnie wycenionego samochodu w klasie SUV.

Technologia mild hybrid łączy silnik benzynowy ze wspomagającym go generatorem elektrycznym, co przekłada się na dodatkową moc i nieco wyższy moment obrotowy. Efekt? Samochód jest naprawdę oszczędny, a przy tym dynamiczny, za co w głównej mierze odpowiada silnik 1.6 T-GDI o mocy 150 lub 180 KM.

Hyundai Tucson Hybrid

W tym przypadku mamy już do czynienia z klasyczną hybrydą, gdzie silnik benzynowy ściśle współpracuje z jednostką elektryczną dla maksymalnego obniżenia zużycia paliwa i wydłużenia czasu jazdy wyłącznie w trybie zeroemisyjnym.

Hyundai Tucson Hybrid to dobra propozycja dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają oszczędną jazdę, natomiast nie mogą sobie pozwolić (lub po prostu nie chcą) na zakup auta elektrycznego.

Układ napędowy Hyundaia Tucson tworzą silnik benzynowy 1.6 T-GDI oraz silnik elektryczny o mocy 44,2 kW, do daje łączną moc układu na poziomie aż 230 KM. Moment obrotowy wynosi 350 Nm.

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid

Hyundai Tucson Plug-in Hybrid to wersja, która powinna skusić kierowców poważnie rozważających przesiadkę do auta elektrycznego, natomiast wychodzących z założenia, że jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Ten wariant łączy w sobie zalety napędu elektrycznego oraz spalinowego.

Technologia plug-in hybrid oznacza konieczność uzupełniania energii w akumulatorze z zewnętrznego źródła, natomiast w zamian oferuje możliwość jazdy także w trybie w 100% elektrycznym (świetne rozwiązanie do miasta).

Dodajmy, że łączna moc układu napędowego Hyundaia Tucson Plug-in Hybrid wynosi 265 KM, a moment obrotowy to 350 Nm – zapewnia to naprawdę dużą przyjemność z jazdy.

Sprawdź cenę Hyundaia Tucson w wybranej wersji napędowej

Po przeczytaniu tego artykułu będzie Ci o wiele łatwiej zdecydować się na konkretną wersję napędu Hyundaia Tucson. Ostatecznego wyboru dokonaj po jeździe próbnej oraz otrzymaniu oferty od dealera.

O cenę Hyundaia Tucson zapytaj doradcę autoryzowanego dealera koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Dealer posiada również egzemplarze dostępne od ręki, co na dzisiejszym rynku jest ogromnym atutem. W rozmowie z doradcą zapytaj o aktualne promocje na Hyundaia Tucson, w tym o specjalne warunki finansowania zakupu (kredyt, leasing lub wynajem długoterminowy) i atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Hyundaiu Tucson? Koniecznie zajrzyj na stronę https://www.mmcars.pl/hyundai-tucson-katowice-cena-hybrid-plug-in-jazda-testowa-uzywane.

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego