Samochodowe porady

Kamera cofania w samochodzie – czy warto ją mieć?

Kamera cofania w samochodzie – czy warto ją mieć?

Każdy kierowca doskonale wie, że samochodu oprócz tego, że daje możliwość dostania się z jednego miejsca na drugie, jest również maszyną wypełnioną po brzegi różnego rodzaju gadżetami. Jedne są mniej, a inne bardziej przydatne podczas codziennego korzystania z auta.

Czym jest kamera cofania w samochodzie?

Nie da się ukryć, że jedną z ostatnich rewelacji jest kamera cofania z monitorem. Czym jest ten dodatek i czy faktycznie warto się na niego zdecydować? A może jednak posiada jakiś wady, które powinny go wykluczyć z użytkowania? Z pewnością każdy kierowca miał kiedyś pewne trudności z zaparkowaniem swojego samochodu. Bez znaczenia jest to, czy posiada się dane auto od miesiąca, czy też od dekady, czasem trafia się na takie miejsce parkingowe, które potrafi sprawić niemałe trudności. Z tego też powodu tak popularne są od niedawna kamery cofania. Jest to specjalna kamera zamontowana w tylnym zderzaku oraz monitor, który przekazuje z niej obraz kierowcy. Takie rozwiązanie z pewnością poprawia łatwość parkowania, lecz niesie ze sobą również pewne wady. O czym konkretnie mowa?

Zalety kamery cofania

Co powoduje, że warto wyposażyć się w taką kamerę lub wybrać samochód, który posiada ją fabrycznie? Nie da się ukryć, że jest to dodatek niezwykle praktyczny. Dzięki niemu znacznie wzrasta widoczność tego, co się dzieje z tyłu auta. W końcu nawet najlepsze lusterka i nawet najlepszy kierowca, nie jest w stanie zobaczyć wszystkiego, co kończy się oczywiście uszkodzeniem zderzaka. Dzięki niej parkuje się szybciej, wygodniej, a także bezpieczniej. Wysokiej jakości kamery cofania znajdziesz na stronie Primado.pl.

Wady kamery cofania

Jak więc widać, kamera do parkowania ma naprawdę niezwykłe zalety, które poprawiać będą wygodę i przyjemność korzystania z auta. Czy posiadają one jakieś wady?

Zdecydowanie najważniejszą z nich jest koszt takiego dodatku. Jeśli chodzi o zakup nowego auta, to nie jest on tak odczuwalny, lecz jeśli chce się kupić nowy zestaw i samodzielnie go dołożyć, to trzeba się liczyć z wydatkiem minimum kilkuset złotych, a często nawet kilku tysięcy. Co więcej, montaż kamery cofania jest często bardzo kłopotliwy. Oznacza konieczność uszkodzenia zderzaka, a także poprowadzenie wielu przewodów w kabiny auta, poprzez które przekazywany będzie obraz.

Nie można także zignorować tego, że kamera bardzo często przekłamuje obraz, więc pomimo posługiwania się nią podczas parkowania, tak czy inaczej może dojść do uszkodzenia zderzaka, co oczywiście oznacza, że kamera może nie spełniać swojego zadania tak dobrze, jak powinna.
Pomimo jednak tych wad, takie urządzenie zdecydowanie warto mieć w swoim samochodzie.

Udostępnij

O autorze