Auto na wynajem

Na czym polega carsharing?

Na czym polega carsharing?

Wynajem samochodu na minuty – usługa znana jako carsharing-  jest niezwykle łatwe. Wiele firm zdecydowało się na uruchomienie własnych flot wynajmowanych na minuty. Cały proces przeprowadzany jest za pomocą smartfona, aplikacji i internetu. Czyli wszystkie niezbędne narzędzia nosimy cały dzień ze sobą. W przypadku, kiedy chcemy skorzystać z usługi – wystarczy wykonać następne kroki:

  • zlokalizuj najbliższe auto i otwórz je przy pomocy aplikacji lub karty dostępu,
  • zasiądź za kierownicą,
  • jedź ile i gdzie chcesz, płacąc tylko za przejechane kilometry i minuty lub
    użyj pakietu i w ramach limitów nie martw się o dodatkowe koszty,
  • odstaw auto z powrotem na parking – wolne miejsce już na nie czeka

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play oraz w App Store. Instalacja jest więc możliwa zarówno na telefony z Androidem, jak i również na smartfony z fabryki Apple. Carsharing pozwala nam na proste obliczanie kosztów przemieszczania się samochodem. Nie musimy płacić obowiązkowych ubezpieczeń OC czy dodatkowego AC. To oszczędność rzędu nawet kilku tysięcy złotych w ciągu roku. Nie musimy martwić się przeglądami auta – pojazd nie należy przecież do nas, my się nim tylko przemieszczamy. Nie musimy martwić się tankowaniem. W aplikacji widzimy, ile konkretny samochód ma w baku paliwa i na ile kilometrów drogi taka ilość mu wystarczy. W sumie nie musimy się martwić o nic. Żeby rozpocząć swoją przygodę z carsharingiem (wynajem samochodów na minuty), wykonaj czynności opisane poniżej.

Zarejestruj się w aplikacji carsharing

Pobierz darmową aplikację i zarejestruj się w niej. Twoje dane weryfikujemy online i możesz zacząć jeździć w mniej niż 5 minut. Po rejestracji wyślemy Ci do domu kartę dostępu – przyda się do obsługi auta, gdy padnie Ci bateria w telefonie, nie będziesz miał zasięgu, bądź będziesz chciał pozostawić pojazd na parkingu podziemnym.

Wybierz auto

W aplikacji widzisz aktualnie dostępne auta – do dyspozycji masz różne modele ŠKODY, zarówno te miejskie, jak też dostosowane do dłuższych podróży. Rezerwujesz samochód wtedy, gdy jest Ci potrzebny.

Jedź

Otwierasz auto przy pomocy aplikacji lub karty dostępu (przykładając kartę w zaznaczone miejsce na przedniej szybie) i jedziesz – kluczyk znajdziesz w samochodzie. Potrzebujesz zatankować? Robisz to na nasz koszt – w aucie znajdziesz kartę paliwową.

Wróć

Wracasz na miejsce z którego wziąłeś auto i zamykasz je za pomocą aplikacji lub karty dostępu. Miejsce parkingowe jest zarezerwowane więc nie musisz go szukać. Z Twojej karty kredytowej, bądź debetowej pobierana jest opłata za przejechaną trasę (szczegóły w zakładce Opłaty).

Udostępnij

O autorze