Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Leasing czy wynajem długoterminowy

18 września 2018


Coraz częściej przedsiębiorcy i osoby prywatne zastanawiają się czy zdecydować się na samochód w formie leasingu czy wynajmu długoterminowego. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Jednak oba produkty są bardzo korzystne. Wybór, która oferta będzie dla nas lepsza zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim trzeba znać swoje potrzeby i dobrać leasing lub wynajem długoterminowy do siebie.

Czym jest leasing

Leasing jest produktem dostępnym na rynku już długi czas. Dystrybutorzy pojazdów wraz z bankami prześcigają się w stworzeniu idealnej oferty. Leasing to nie jeden produkt, a nawet kilkanaście. I każdy z nich różni się od pozostałych nawet małymi szczegółami. Możemy wybierać pomiędzy leasingiem zwrotnym, finansowym, operacyjnym czy konsumenckim. Gama jest naprawdę szeroka. Różnią się przede wszystkim możliwością odliczania kosztów. Niektóre z nich potrzebują wypełnienia znacznie mniejszej ilości dokumentów. Są również takie, w których formalności są ograniczone do minimum.

Co to wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy to dosyć nowy produkt. Najczęściej jest oferowany przez właścicieli danej marki. Istnieją również prywatne firmy oferujące ten typ finansowania samochodu dla naszej firmy. Wynajem krótkoterminowy znacznie różni się od nowej usługi. Po prostu wychodzi ona taniej w przeliczeniu na miesięczny koszt. Umowa na wynajem długoterminowy standardowo obowiązuje przez 3 lata. W tym czasie nie ponosimy dodatkowych kosztów jak obowiązkowe ubezpieczenie, przeglądy, naprawy.

Kalkulatory leasingu i wynajmu długoterminowego

Pomóc w wyborze rodzaju finansowania auta firmowego pomogą specjalne kalkulatory leasingu i wynajmu długoterminowego. W nich możemy wpisać podstawowe informacje, takie jak cena samochodu, czas trwania umowy czy wysokość spodziewanej miesięcznej raty. Możemy określić również jaki roczny limit kilometrów nas interesuje oraz kwotę ostatecznego wykupu pojazdu.

Z każdym rokiem pojawiają się nowe zmiany w przepisach dotyczące finansowania pojazdu w firmie. Pozwalają na wpisanie w koszty uzyskania przychodu pewnych rzeczy lub nie. Dlatego oferta skierowana dla firm chcących posiadać flotę samochodów jest taka elastyczna. Co dla jednej firmy jest priorytetem, dla innej już nie jest. Dlatego warto wybrać dobrą ofertę czy to leasingu czy wynajmu długoterminowego.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lokalizator GPS w aucie
olej do auta
błotniki samochodowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

błotniki samochodowe