Samochodowe porady

Jakie pokrowce na fotele samochodowe wybrać?

Jakie pokrowce na fotele samochodowe wybrać?

Coraz częściej właściciele aut decydują się na zakup sprawdzonych, wytrzymałych pokrowców samochodowych. Dzięki nim wnętrze auta dłużej prezentuje się lepiej. Jak się jednak okazuje w praktyce, nie tak łatwo znaleźć odpowiednie, wygodne i dobre jakościowo pokrowce na fotele do każdego samochodu. Ile trzeba wydać na nowoczesne, modne i sprawdzone modele? Gdzie najlepiej ich szukać? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Jakie pokrowce na fotele samochodowe wybrać?

Klienci, którzy chcą kupić efektowne, wygodne i dobre jakościowo pokrowce na fotele samochodowe pierwsze kroki powinni skierować do sklepów, które specjalizują się w różnorodnych pokrowcach na siedzenia do każdego typu samochodu. Wbrew pozorom takich firm na rynku jest mnóstwo. Warto jednak zaufać markom, które stawiają na dobre materiały i świetne wykonanie w swoim asortymencie. Dzięki temu, w takich miejscach klienci bez problemu znajdą nowoczesne, eleganckie pokrowce, które zabezpieczą siedzenia nawet na wiele lat.

Klasyczne, czy nowoczesne wzory – co wybrać?

Tak naprawdę wybór jest trudny, gdyż zarówno klasyczne modele, jak i te nowoczesne są naprawdę bardzo efektowne. Przeważnie jednak większość klientów decyduje się na te nowoczesne pokrowce, które bez problemu dopasują się do luksusowych, eleganckich i komfortowych samochodów. Najlepiej wybrać te same pokrowce na wszystkie siedzenia w aucie, gdyż w ten sposób uzyska się stylowe, spójne wnętrze.

Pokrowce szyte na miarę

W większości sklepów znaleźć można uniwersalne pokrowce, które tak naprawdę pasują do większości modeli aut. W takim zestawie przeważnie znajdują się: dwa pojedyncze pokrowce na przednie siedzenia, dwa pokrowce na zagłówki oraz praktyczny zestaw montażowy. Najczęściej są to pokrowce w kolorze: czarnym, granatowym, brązowym, szarym lub beżowym. Wymagający klienci mogą jednak skorzystać z opcji zamówienia pokrowców szytych na miarę. Dzięki temu rozwiązaniu firma uszyje eleganckie, oryginalne pokrowce na poduszki, na siedzenia, a nawet na podłokietniki do każdego modelu auta. Będą one idealnie dopasowane pod względem rozmiaru, jak i kolorystyki. Klient może także zdecydować, z czego dane pokrowce powinny być wykonane. Bardzo często zamawiający decydują się na asortyment stworzony z pianki poliuretanowej o grubości co najmniej 3-4 mm. Trzeba przyznać, iż taki materiał nie przemieszcza się, łatwo się czyści i co najważniejsze, jest bardzo wygodny. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż w samochodzie wiele osób spędza nawet kilkadziesiąt godzin w miesiącu.

Jak czyścić takie pokrowce?

Kupując dobre jakościowo pokrowce (np. z pianki poliuretanowej), klienci będą mieć pewność, że posłużą one im przez wiele lat w nienagannym stanie. Ponadto, dobry materiał bez problemu będzie można samodzielnie wyprać w pralce (w 30-40 stopniach). To cenna informacja dla kierowców, gdyż do wyprania tapicerki w samochodzie potrzeba często karchera. Na pewno na takie modele powinny zdecydować się osoby, które zawodowo zajmują się przewożeniem osób.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz