Samochodowe porady

Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Każdy kierowca wie, że bardzo trudno jest utrzymać czystość w aucie. Jednak są różnego rodzaju preparaty, które znacznie ułatwiają sprzątanie i sprawiają, że komfort jazdy jest lepszy. Co kupić do auta, aby utrzymać w nim czystość, suchość i ładny zapach?

Środki czystości do samochodu

Czyste auto zazwyczaj pozostaje przez krótki czas. Dlatego warto zawsze pod ręką mieć parę użytecznych środków, które pozwolą na utrzymanie czystości na znacznie dłużej. Przede wszystkim wewnątrz szybko kurzy się kokpit, kierownica oraz wszelkie plastikowe części na drzwiach i przy fotelach. Bardzo pomocne i łatwe w użyciu są mokre ściereczki przeznaczone do czyszczenia kokpitu, którymi szybko można przetrzeć zakurzone miejsca. Oczywiście do gruntowniejszych porządków przyda się spray i szmatka, którymi w wolnej chwili można dokładniej wypolerować wnętrze auta.

Świetnym rozwiązaniem są chusteczki nawilżane do szyb. Szyby wewnątrz i na zewnątrz brudzą się bardzo szybko, a czasami nie mamy czasu na wizytę w myjni. Dlatego takie rozwiązanie jest idealne dla zabieganych osób, które chcą mieć dobre pole widzenia w aucie, czyli czyste szyby.

Suche i pięknie pachnące auto

Niestety w samochodzie bardzo często zbiera się wilgoć. Pochłaniacz wilgoci do auta jest niezbędny w każdym pojeździe zwłaszcza jesienną i zimową porą, kiedy szyby parują i woda się skrapla. Pochłaniacz wilgoci można ułożyć przy szybach, oczywiście w trakcie postoju. Podczas jazdy jest to niebezpieczne. Drugi egzemplarz powinien znaleźć się w bagażniku, a trzeci przy dywaniku. Pochłaniacze wilgoci nie są drogie, dlatego warto kupić od razu kilka sztuk, aby starczyło na dłuższy czas.

W samochodzie powinien unosić się przyjemny zapach. Na szczęście jest bardzo dużo fajnych gadżetów zapachowych, które można znaleźć na rynku. Najczęściej kierowcy w samochodach stosują zapachowe zawieszki. Jednak coraz popularniejsze stają się elektroniczne zapachy i spraye. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych preferencji, tak jak w przypadku rodzaju zapachu. Przede wszystkim musi to być zapach, który nie przeszkadza i nie dekoncentruje kierowcy. Nie może być także zbyt intensywny.

Jak często sprzątać samochód?

Sprzątanie auta zazwyczaj kojarzy się z różnego rodzaju świętami. Przede wszystkim w tym okresie widać wzmożone zainteresowanie kierowców myjniami samochodowymi. Ale oczywiście auto powinno być sprzątanie wtedy, kiedy kierowca ma czas i stwierdza, że nie czuje się już w nim komfortowo. Oczywiście w okresie zimowym porządki w aucie odbywają się rzadko. Zazwyczaj przeciera się jedynie kokpit i szyby. Generalne sprzątanie odbywa się wczesną wiosną. Wówczas zmieniane są także opony z zimowych na letnie.

Sprzątanie należy rozpocząć od umycia auta z zewnątrz. Następnie warto użyć odkurzacza i dokładnie odkurzyć miejsca pod chodniczkami, siedzenia i wnętrze bagażnika. Na sam koniec należy przystąpić do czyszczenia plastikowych części, a następnie szyb. Warto także w tym czasie wymienić pochłaniacze wilgoci na nowe.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz