Auto na wynajem

Wybierz auto swoich marzeń – skorzystaj z leasing samochodu kalkulator

Wybierz auto swoich marzeń – skorzystaj z leasing samochodu kalkulator

W dzisiejszym świecie istnieje mnóstwo wynalazków. Jeszcze dziesiątki lat temu ludzie żyli zupełnie inaczej niż dziś. Samochody jeżdżące ponad sto kilometrów na godzinę z napędem na cztery koła to kiedyś brzmiałoby jak sen. Podobnie rzecz ma się jeśli chodzi o leasing samochodu kalkulator. Dziś przeciętny posiadacz firmy może pozwolić sobie na nowe auto nawet jeśli nie posiada takiej gotówki czy zdolności kredytowej. Ma to miejsce właśnie dzięki leasingowi. Poznajmy tę formę zakupu bliżej.

Leasing – czym jest, na czym polega

Leasing należy do umów cywilnoprawnych zawartych między leasingodawcą czyli osobą finansującą a leasingobiorcą czyli tym, który korzysta. Mówiąc najprościej, leasing to forma podobna do wynajmu z długim terminem czy też zakupu na raty. Jaśniej – polega na tym, że firma, która zajmuje się tą formą umowy oddaje daną rzecz (w tym przypadku samochód) w użytkowanie osobie nazywanej leasingobiorcą w zamian za opłatę ustaloną z góry w umowie. Uiszcza się ją co miesiąc. Umowa leasingowa jest podpisywana na określony czas. Jeśli chodzi o różnice pomiędzy tym rodzajem umowy a zakupu na raty to fakt, że przez czas trwania zawartej umowy osoba korzystająca z umowy leasingowej ma możliwość dowolnego użytkowania środków trwałych, nie będąc ich faktycznym właścicielem. Zaś od abonamentu czy wynajmu różni się opłatą wstępną oraz możliwość wykupu samochodu za z góry określoną cenę. W praktyce oznacza to, że po wygaśnięciu umowy leasingowej korzystająca osoba z auta może go wykupić za wcześniej uzgodnioną kwotę. Przedmiotem leasingu oprócz aut mogą być też inne pojazdy i maszyny.

Zalety leasingu samochodowego

Polska to kraj, w którym istnieje bardzo silne przeświadczenie, że większość rzeczy powinno się posiadać na własność. Mowa tu najczęściej o aucie czy mieszkaniu. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają na swoiste wypożyczanie auta. Do tych sposobów zalicza się leasing. Co ciekawe korzysta z tej formy zawierania umowy nawet połowa działających w kraju przedsiębiorców średniej wielkości.
Leasing samochodowy posiada wiele zalet jest formą zbliżoną do wynajmu bądź dzierżawy. Do owych zalet należy fakt, że płatności dokonuje się tylko i wyłącznie za użytkowanie samochodu, a samo wydanie pojazdu już zarejestrowanego następuje błyskawicznie. Nie ma potrzeby przechodzenia przez skomplikowane procedury. Są one mniej zawiłe niż w przypadku zwykłego kredytu. Leasingodawca opłaca ubezpieczenie. Zaletą jest stosunkowo duży wybór pojazdów. I tak są tutaj zarówno auta nowe jak i używane, dostawcze do 3,5 t i osobowe. Wszystko można dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy chcącego skorzystać z umowy leasingowej. Nie ma bariery ilościowej – dzięki temu zamawiający może skompletować ich całkiem pokaźną ilość. Należy pamiętać, że w samochodzie leasingowanym nie można wykonywać żadnych modyfikacji bez zgody leasingodawcy. Co bardzo dobre po upływie określonego czasu zawartego w umowie leasingobiorcą ma prawo pierwokupu samochodu.

Udostępnij

O autorze