Samochodowe porady

Jakość paliwa – jaki ma wpływ na nasz samochód?

Jakość paliwa – jaki ma wpływ na nasz samochód?

Czy jakość paliwa może mieć realny wpływ na pracę całego silnika? Wśród wielu kierowców krąży wiele przeróżnych i nieraz bardzo kontrowersyjnych opinii na temat jakości paliwa na różnych stacjach benzynowych. Istnieje olbrzymia ilość mitów o tym, czy naprawdę warto przepłacać za tankowanie na markowych stacjach. Zatem zastanówmy się na tym istotnym faktem. Będziemy bardziej świadomi w kwestii wyboru stacji do tankowania. Czy istnieją paliwa gorszej i lepszej jakości? Jak je rozpoznać? Jaki mają wpływ na funkcjonowanie naszego pojazdu?

Gdzie tankować i jakie paliwo wybrać?

Możemy śmiało rzec, że w dzisiejszych czasach zdecydowanie rzadziej spotykamy się ze stacjami marki nieznanej, gdzie nie wiadomo, co podaje nam dystrybutor do baku. Natomiast zjawiskiem codziennym staje się widok markowych i popularnych stacji benzynowych. Marki typu: Shell, BP, Lotos czy Orlen to ogromne koncerny paliwowe, którym zależy na dobrej renomie i jakości swoich produktów. Co za tym idzie? 

Korzystanie z popularnych stacji benzynowych z pewnością jest zdecydowanie bezpieczniejszą formą tankowania. Nie warto szczędzić 10 złotych na baku, by później remontować silnik za kilka tysięcy złotych. Ponadto warto stosować się do konkretnych zaleceń dotyczących norm paliwa. Mamy tutaj na myśli sytuacje, gdzie producent jasno zaleca tankowanie np. benzyny 98, a my chcąc oszczędzić kilka złotych wybieramy tańszą.

Ważnym aspektem jest również odpowiednia eksploatacja naszego układu paliwowego, czyli odpowiednio częsta wymiana filtra paliwa oraz stosowanie dodatków do paliwa. Dodatek do paliwa skutecznie pozwoli nam zabezpieczyć układ paliwowy przed szkodliwymi czynnikami, jak np.:

 • opiłki i różne zanieczyszczenia paliwa zalegające w układzie,
 • gromadzenie się wody na skutek zmiany temperatur,
 • powstające zabrudzenia przechodzące do wtryskiwaczy. 

Dlatego coraz częściej możemy się spotkać z różnymi dodatkami do paliw, które cieszą się dużym uznaniem wśród wielu kierowców. A co polecamy? Sprawdzony przez nas Ceramizer – dodatek do paliwa, inaczej uszlachetniacz do paliwa, zapewnia wiele korzyści, dzięki którym jest tak doceniany przez użytkowników. 

Korzyści uszlachetniacza do paliwa – Ceramizer

Kierowcy często korzystają z tego typu udoskonaleń klasycznego paliwa. Wystarczy tylko spojrzeć na korzyści, jakie niesie dodatek do paliwa:

 • utrzymanie prawidłowej pracy silnika,
 • oczyszcza i smaruje układ paliwowy,
 • usuwa gromadzący się nagar z komór spalania.

To tylko kilka czynników, które powinny nas przekonać do zakupu uszlachetniacza do paliwa.

Dbaj o swój samochód, a unikniesz zbędnych napraw

Ostatnimi czasy prawdziwą wisienką na torcie w branży motoryzacyjnej wydaje się być ceramika do silnika, która wydaje się być lekarstwem na wszystko, co złego może spotkać nasz układ napędowy. Stosując preparat tego typu możemy być niemal pewni, że zdecydowanie przedłużymy żywotność swojej jednostki napędowej oraz zmniejszymy jej awaryjność. Ceramiczny dodatek do oleju wytwarza specjalną powłokę ceramiczno-metalową, która skutecznie chroni przed wszelkim szkodliwościami niemal wszystkie elementy silnika.

Ceramizer do silnika – najważniejsze korzyści

Dlaczego warto stosować Ceramizer do silnika? Czynnikami przeważającymi w decyzji o zakupie i stosowaniu tego preparatu są między innymi:

 • zmniejsza poziom zużycia paliwa nawet do 15%,
 • redukuje zjawisko pobierania oleju,
 • zapobiega korodowaniu się elementów silnika,
 • regeneruje powierzchnie podlegające tarciu,
 • silnik pracuje znacznie ciszej i stabilniej.

To tylko kilka najważniejszych czynników, a jest ich zdecydowanie więcej. Przy tak wielu korzyściach i stosunkowo niewielkiej cenie, ciężko się nie zdecydować na jego zakup.

Udostępnij

O autorze