Samochodowe porady

Co zrobić, gdy auto potrzebuje czegoś więcej niż tylko mycie i odkurzanie? 

Co zrobić, gdy auto potrzebuje czegoś więcej niż tylko mycie i odkurzanie? 

Każdy z nas, na pewno przeżył taką sytuację, że zapomniał, gdzie zaparkował swój samochód przed centrum handlowym. Na parkingu może stać masę takich samych pojazdów jak Twój i możesz nie pamiętać, gdzie go zostawiłeś. Ale gdy poznajesz swoje auto po plamach na tapicerce, brudnej podsufitce, usmarowanej desce rozdzielczej i po bałaganie w środku, to chyba nadszedł już czas, by poszukać ręcznej myjni samochodowej.

  • Czyszczenie samochodu – przyjemność czy obowiązek?
  • Czy warto sprzątać auto w środku?
  • Kompleksowe czyszczenie samochodu – gdzie można wykonać?
  • Podsumowanie

Czyszczenie samochodu – przyjemność czy obowiązek?

Posiadanie samochodu wiąże się z pewnością z mnóstwem obowiązków, a utrzymywanie pojazdu w idealnym stanie jest oczywiście niemożliwe, no chyba, że stoi przykryty w garażu. Ale jeśli korzystasz z auta codziennie, nie oznacza to, że w Twoim samochodzie powinny zagościć: smród, brud i śmieci. 

Warto też pamiętać, że Twoją osobowość pokazuje nie tylko marka i model auta, którym jeździsz, ale sposób, w jaki go utrzymujesz. Sam z pewnością o tym się przekonałeś, bo być może widziałeś na polskich ulicach zadbane klasyki na żółtych tablicach, takie jak np. Mercedes-Benz Klasy S W140. Takie odpicowane, stare auta wywołują spore zainteresowanie, a właściciele są dumni ze swoich “staruszków” i chętnie je prezentują.

Czy warto sprzątać auto w środku?

Jeśli Twój samochód to Twoja największa inwestycja i prawdziwy “towarzysz” w podróży, to wypadałoby o niego zadbać! Co więcej, jeśli jedziesz na spotkanie biznesowe lub rozmowę kwalifikacyjną, czystym, zadbanym samochodem, to z pewnością, zwiększa to Twoją pewność siebie. Patrząc z drugiej strony, jeśli przyszły kontrahent zobaczy Cię w brudnym aucie z poplamioną tapicerką, może pomyśleć o Tobie, że jesteś, delikatnie mówiąc, niedbały.

Jeśli to Cię nie przekonało, że czyszczenie samochodu w środku jest ważne, to powinieneś wiedzieć, że posiadanie zabrudzonego pojazdu jest jedną z przyczyn wypadków. Brudne szyby i lusterka w aucie są niebezpieczne, ponieważ utrudniają jazdę! Jeśli masz przynajmniej czystą przednią szybę, to może, na razie, o wypadek na drodze nie musisz się martwić.

Kompleksowe czyszczenie samochodu – gdzie można wykonać?

Nie jest żadną tajemnicą, że każdy uwielbia jeździć autem, które wygląda nieskazitelnie i lśniąco. Jednak utrzymanie fury o wyglądzie “jak z salonu” nie jest łatwym zadaniem, no chyba, że jesteś gotowy poświęcić na to swój czas i wysiłek. Ale jeśli nie masz na to ochoty i nie wiesz jak to się robi, w tym wypadku, może pomóc Ci ręczna myjnia samochodowa w Twojej okolicy. Skorzystanie z usługi  kompleksowe czyszczenie samochodu sprawi, że wnętrze Twojego auta będzie wyglądało jak nowe.

Jakie inne usługi na myjni ręcznej są niezwykle pomocne, gdy zamarzy Ci się zostać perfekcyjnym właścicielem auta? Są to m.in.:

  • pranie tapicerki samochodowej,
  • czyszczenie i renowacja tapicerki skórzanej,
  • detailing wnętrza auta,
  • polerowanie lakieru, tzn. renowacja, korekta, usuwanie rys,
  • zabezpieczenie lakieru np. powłoka ceramiczna lub Hydro Wosk,
  • polerowanie lamp i reflektorów.

Podsumowanie:

Nie jest tajemnicą, że właściciele samochodów w Polsce zwracają szczególną uwagę tylko na lakier, który najbardziej wpływa na walory estetyczne pojazdu i często odkładają sprzątanie wnętrza auta, bo albo nie mają do tego odpowiednich warunków, albo na myjni była za długa kolejka. Na zakończenie warto więc dodać, że z zasady, lepiej jednak jest regularnie sprzątać w środku w aucie, niż czekać, aż brud i kurz zacznie “gryźć” Cię w oczy i potrzebne będą wielkie porządki w postaci kompleksowego czyszczenie samochodu.

Udostępnij

O autorze