Samochodowe porady

Proste sposoby na usunięcie naklejek z auta

Proste sposoby na usunięcie naklejek z auta

Co zrobić jeśli nie podobają nam się już przyklejone jakiś czas temu na nasze auto naklejki? Czy warto kupić używany samochód z umieszczonymi na karoserii oznaczeniami? Co zrobić z umieszczoną na szybie naklejką z nieaktualnymi numerami rejestracyjnymi? Czas rozwiać wszelkie wątpliwości! Usunięcie oznaczeń z szyb i karoserii pojazdu to żaden problem!

Kilka sposobów na usunięcie naklejek

Istnieje kilka możliwości wyjścia z kłopotliwej sytuacji. Najłatwiejszą i zarazem najdroższą możliwością jest oddanie pojazdu do serwisu, w którym wykonają tę czynność za nas. Można także zaopatrzyć się w specjalne preparaty do czyszczenia naklejek. Na rynku dostępnych jest masa produktów w postaci pianki, żelu czy płynu. Należy dodać jednak, że są to żrące środki, które usuwają klej pozostały po odklejonych oznaczeniach. Użyte niezgodnie z instrukcją mogą uszkodzić lakier samochodu. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu swoich dłoni odpowiednimi rękawiczkami ochronnymi.

Usunięcie naklejek domowym sposobem

Zanim sięgniemy po gotowe preparaty lub wykupimy usługę czyszczenia karoserii warto wypróbować domowy sposób na usunięcie problemu. Cały proces najlepiej wykonywać latem w ciepły dzień. Jeśli nie mamy takiej możliwości możemy ulokować się autem w garażu. Aby wszystko zakończyło się sukcesem stosujmy się dokładnie następujących zaleceń:

  1. Przez kilka minut podgrzewaj miejsce z naklejką suszarką do włosów włączoną na najwyższą temperaturę. Nie używaj opalarki, ponieważ lakier pojazdu może się spalić, a dodatkowo także pęknąć szyba.
  2. Gdy klej będzie nagrzany podważ paznokciem róg oznaczenia, które chcesz usunąć. Odrywaj je delikatnie i powoli. Trzymaj naklejkę najpierw w jednym miejscu i stopniowo poszerzaj powierzchnię ściągania do dwóch miejsc tak aby odrywać ją równomiernie.
  3. Po usunięciu oznaczenia zostaną resztki kleju lub nawet jego spora część. Nie martw się! Przygotuj benzynę estrakcyjną, zamocz w niej ściereczkę i pocieraj do momentu usunięcia niechcianego kleju. Jeśli benzyna zawiodła wypróbuj preparat o tłustej konsystencji np. WD-40.
  4. Jeśli różnica w zabarwieniu lakieru w miejscu byłej naklejki i obok jest znaczna, możesz użyć ściernej pasty polerującej. Jest to jednak ingerencja w powierzchnię karoserii, dlatego należy ją zabezpieczyć po ścieraniu. Można wykorzystać w tym celu twardy wosk.

Jeśli chcemy pozbyć się niechcianej naklejki z szyby można postąpić podobnie. Trzeba pominąć jedynie ostatni punkt instrukcji.

Udostępnij

O autorze