Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Skup aut – jak wybrać odpowiednią firmę?

29 czerwca 2022 skup aut


Gdy kupujemy samochód, najczęściej chcemy pozbyć się starego jak najszybciej. Nierzadko środki ze sprzedaży auta mają zostać przeznaczone na zakup nowego. Część osób decyduje się sprzedać samochód do skupu. Na co zwrócić uwagę, wybierając taką firmę?

Wielu osobom sprzedaż samochodu kojarzy się z prawdziwym biegiem z przeszkodami i z ogromnym trudem. To szczególnie duży problem, gdy samochód nie jest w idealnym stanie i trudno znaleźć na niego nabywcę. Wtedy coraz częściej przyciągają nasz wzrok ogłoszenia typu „skup aut Gdańsk” i inne miasta wymieniające. Przyjrzyjmy się bliżej takim usługom.

Firma skupująca auta – czym jest dokładnie?

Na początek należy przybliżyć nieco działalność firm skupujących auta. To podmioty, które zajmują się profesjonalnie skupem samochodów, zarówno osobowych, jak i dostawczych, a nierzadko także innych pojazdów. Taka firma skupuje auta zwykle od osób prywatnych i od firm, a nawet od windykatorów, korporacji taksówkowych itp. Istotne jest to, że autoskup odkupuje samochody od klientów od ręki, a zapłata następuje natychmiastowo. Mało tego, takie firmy odkupują również samochody powypadkowe, uszkodzone, skorodowane itd.

Jaki wybrać skup aut?

Na rynku wiele firm oferuje usługi skupu aut, dlatego warto wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, jakimi samochodami jest zainteresowana dana firma. Niektóre skupy specjalizują się w określonych markach, inne są uniwersalne i odkupują różne samochody niezależnie od rocznika. Jeśli spieszy nam się ze zbyciem starego pojazdu, należy szukać firmy, która załatwia tego typu transakcje szybko. Nie ma również potrzeby, żeby samemu odwozić samochód pod wskazany adres. Najlepsze firmy skupujące pojazdy dysponują własnymi lawetami i odbierają auta od klientów. 

Sprzedaż auta do skupu – czy to się opłaca?

Usługi skupu starych samochodów to wygodne rozwiązanie, ale czy rzeczywiście warto z niego skorzystać? Bez wątpienia to najlepsze wyjście, gdy potrzebujemy szybko pieniędzy za stary samochód, ponieważ chcemy dołożyć te środki do zakupu nowego pojazdu. To również najlepsza opcja, gdy zależy nam na komforcie. Nie trzeba przecież tracić czasu na robienie zdjęć auta, umieszczaniu ogłoszeń w portalach, odbieranie telefonów od zainteresowanych osób i spotykanie się z nimi w celu prezentacji pojazdu.

Korzystanie z usług firm skupujących suta staje się coraz popularniejsze, bo to bardzo wygodna opcja. Bez większego wysiłku można pozbyć się poprzedniego samochodu, do tego szybko i wygodnie. Istotne jest także to, że pieniądze dostajemy od ręki i możemy je dołożyć na przykład do zakupu kolejnego pojazdu.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego