Samochodowe porady

Praktyczny poradnik – Jak znaleźć zlecenia na transport?

Praktyczny poradnik – Jak znaleźć zlecenia na transport?

Praktyka jednoznacznie pokazuje, że aby zapracować na satysfakcjonujące wynagrodzenie jako kierowca – niezbędne jest zrealizowanie odpowiedniej liczby zleceń. Jak jednak znaleźć czas na ich wyszukiwanie i negocjacje? Poniżej kilka praktycznych wskazówek!

Kolejne zlecenia transportowe zapewniają płynność pracy

Sukcesywne podejmowanie nowych zleceń na transport stwarza optymalne warunki do rozwoju i gromadzenia doświadczenia. Pozwala także eliminować problem tzw. wolnych ładunków. Regularne pozyskiwanie kolejnych zleceń na transport otwiera także furtkę do zwiększania poziomu zarobków. 

Troska o systematyczny napływ nowych zleceń pozwoli uniknąć sytuacji, w której np. główny kooperant wycofa się z dalszego działania. Nagłe odcięcie takiego głównego źródła dochodu może przysporzyć wielu kłopotów. Warto zatem wykazać się proaktywną postawą i zadbać o ciągłość zleceń oraz sięganie po nowe projekty. W dalszej perspektywie pozwoli to także na wycofanie się z tych bardziej uciążliwych lub mniej intratnych współprac.

Jak szukać zleceń na transport? Wykorzystaj moc swoich kontaktów

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwań kolejnych zleceń transportowych – warto odświeżyć swoją dotychczasową sieć znajomości. Reaktywowanie takich zapomnianych kontaktów może pomóc w znalezieniu nowych zleceń. 

Jeżeli nawet osoby z Twojej sieci nie będą szukać wsparcia w tym zakresie – warto poprosić o namiary choćby do kilku ich partnerów biznesowych. Być może dzięki takiemu systemowi poleceń uda Ci się dotrzeć do osób, które będą potrzebować dodatkowej pomocy przy transporcie, albo będą zainteresowane zmianą dotychczasowego przewoźnika. 

Warto wykorzystać wszelkie dostępne szanse, które mogą pozwolić na zmonetyzowanie branżowych znajomości. 

Szukaj nowych zleceń na transport na branżowych platformach

Internet oferuje wiele możliwości, również w pozyskiwaniu nowych współprac. Na uwagę zasługują tutaj specjalistyczne serwisy, które agregują przewoźników i osoby szukające sprawdzonego kierowcy z odpowiednim sprzętem.

W czasach rosnącej konkurencji każde kolejne zlecenie jest cenne, dlatego warto iść z duchem czasu i testować nowe metody, które zwiększą szanse powodzenia i pozyskania nowej współpracy. Takie strony pozwalają na znalezienie solidnego i sprawdzonego przewoźnika, który dysponuje odpowiednim sprzętem do wykonania takiego zlecenia. Zasięg tych platform obejmuje nie tylko Polskę, ale i Europę. 

Jedną z firm, które w wyniku ciągłego rozwoju nawiązuje kolejne współprace z przewoźnikami jest M&W Spedition z Obornik. Na stronie firmy https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ znaleźć można praktyczne wskazówk odnośnie zleceń transportowych oraz ofertę frmy dla przewoźników poszukujących stałych zleceń.

Z ogłoszeń zamieszczanych na takich giełdach można nie tylko pozyskać regularne projekty, ale i znalezienie zapotrzebowania na tzw. wolne ładunki. Można to traktować nie tylko jako doraźny sposób na zwiększenie dochodów w firmie, ale również jako szansę na nawiązanie długofalowej relacji.

Tematyczne fora szansą na pozyskanie nowych zleceń na transport?

Kolejna sugestia również jest związana z możliwościami, jakie oferuje internet. Fora transportowe stanowią najświeższe źródło informacji z branży – odwiedzają je nie tylko pasjonaci, którzy szukają informacji np. o nowych regulacjach, które warto znać. Można tam także natknąć się na posty od użytkowników, którzy szukają godnego zaufania przewoźnika. 

Systematyczne odwiedzanie takich miejsc oferuje dwojakie korzyści – po pierwsze, pozwala trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z nowościami z branży co w efekcie przekłada się na możliwość szybszego dostosowania do nowych przepisów czy trendów. 

Po drugie zaś – daje szansę na znalezienie intratnych zleceń z klientami, którzy aktywnie poszukują zaufanego przewoźnika. Takie warunki stwarzają lepsze możliwości do autoprezentacji i nienachalnego przedstawienia swojej oferty – w końcu nawiążesz kontakt z klientem, który realnie szuka wsparcia w zakresie usług przewozowych.

Wiesz już jak szukać zleceń na transport? Wciel nową wiedzę w życie!

Powyższe propozycje stanowią zaledwie ułamek spośród możliwości dotyczących aktywnego poszukiwania klientów. Żadna wiedza teoretyczna nie zastąpi jednak aktywnego działania – w tym kontekście wyraża się to we wcieleniu choćby jednej porady w życie!

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz