Samochodowe porady

Jaki odkurzacz piorący do prania tapicerki?

Jaki odkurzacz piorący do prania tapicerki?

Wiele osób, a w zasadzie każda rodzina posiada auto lub nawet kilka samochodów. Poza tym mamy w domu kanapy, sofy fotele oraz krzesła. Firmy natomiast posiadają obite tapicerką meble w biurach A inne instytucje publiczne, posiadają w salach konferencyjnych wykładziny. Tak więc, jak tapicerkę dobrze i sprawnie wyczyścić? Do tego będą nam potrzebne odkurzacze piorące. A gdzie je znaleźć? W każdym większym mieście znajduje się wypożyczalnia odkurzaczy piorących, która posiada odpowiednie odkurzacze piorące do czyszczenia tapicerki.

A gdy nasze auta wymagają czyszczenia tapicerki, to najprawdopodobniej profesjonalny odkurzacz piorący stanie się koniecznym zakupem, lub ewentualne skorzystanie z myjni samochodowej, gdzie znajduje się wypożyczalnia odkurzaczy piorących.

Profesjonalne odkurzacze piorące do tapicerki samochodowej, to tak zwane ekstrakcyjne.

Kiedy mamy bardzo zabrudzoną tapicerkę potrzebny jest profesjonalny sprzęt, który podała czyszczeniu tapicerki. Na rynku wyróżniamy odkurzacze piorące:

  • odkurzacze piorące wodne
  • odkurzacze piorące piankowe

Proces czyszczenia tapicerki za pomocą odkurzacza piorącego
Do czyszczenia tapicerki potrzebujemy odpowiedni odkurzacz piorący. Na rynku mamy różne odkurzacze piorące. Przewodzącą firmą odkurzaczy piorących jest firma Karcher.

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Kiedy zaczynamy czyścić auto w środku oraz naszą tapicerkę samochodową dobrze jest się do tego dobrze przygotować i skompletować sobie zestaw narzędzi, oraz produktów, które nam będą bardzo przydatne w procesie prania. Najistotniejszym elementem jest odkurzacz piorący. To kluczowe narzędzie mające wpływ na efekt naszej pracy. Będziemy potrzebować również; opryskiwacza ciśnieniowego do oprysku najlepiej o pojemności 1 litra. Miękkiej szczotki do wcierania presprayu w wykładziny oraz obicia, ścierki z mikrofibry, odplamiacze, czyli środki chemiczne, oraz dostęp do ciepłej wody. Jak już mamy wszystkie potrzebne rzeczy najlepiej zacząć od odkurzenia naszego pojazdu bardzo dokładnie. A więc staramy się dotrzeć w każdy zakamarek. Dobrze jest jak, odkurzymy też podsufitkę, najlepiej użyć do tego końcówki z miękkim włosiem. Za pomocą ściereczek z mikrofibry przecieramy wszystkie plastikowe części najpierw na mokro z potem, docierając do sucha. Następnie zabieramy się za czyszczenie tapicerki za pomocą odkurzacza piorącego. Należy uważać, aby nie przemoczyć materiału. I używać do zrobienia piany gorącej wody, ponieważ gorąca woda pomoże uporać się z uporczywymi zabrudzeniami. Najpierw nosimy na tapicerkę aktywną pianę, którą jest wytworzona we wnętrzu odkurzacza lub robimy ją ręcznie. Pozostawiamy pianę na kilka lub kilkanaście minut (około 15 min wystarczy), ta czynność ułatwi usunięcie zabrudzeń. Następnie przy użyciu specjalnej dyszy natryskująco ssącej natryskujemy tapicerkę pod wysokim ciśnieniem. Pamiętajmy, aby zacząć od oprać, a kończymy na siedziskach. Po skończeniu tej czynności tapicerka powinna być lekko wilgotna. Dobrze jest to odsysanie za pomocą odkurzacza piorącego powtórzyć. Jeśli czyszczona tapicerka jest jeszcze wilgotna, to następnym etapem jest suszenie samochodu. Dobrym sposobem i najprostszym jest uruchomić silnik, zamykając wszystkie drzwi, a pozostawiając uchylone szyby na kilka centymetrów i włączenie nadmuchu na maximum. Zostawiamy tak auto na mniej więcej godzinę i po upływie tego czasu sprawdzamy, czy samochód w środku jest całkowicie suchy, jeśli tapicerka jest, jeszcze wilgotna czynność tą należy powtórzyć.
Czyszczenie tapicerki za pomocą odkurzaczy piorących nie jest takie trudne ani skomplikowane. Dobrze jest pojechać do najbliższej wypożyczalni odkurzaczy piorących, wypożyczyć taki odkurzacz piorący.

Udostępnij

O autorze