Samochodowe porady

Jak usprawnić działalność firmy transportowej?

Jak usprawnić działalność firmy transportowej?

Od kilku lat prawidłowe funkcjonowanie w branży spedycyjno-transportowej nie może obyć się bez śledzenia lokalizacji samochodów dostawczych i osobowych. Monitorowanie floty jest usługą bardziej rozbudowaną, obecnie korzysta z niej każda firma chcąca liczyć się na rynku krajowym i zagranicznym. Minęły bezpowrotnie czasy, w których zbaczanie z wyznaczonej trasy i oszukiwania szefa przez kierowców, były niemalże normą.

Co można zyskać na skorzystaniu z usług fachowców?

Przede wszystkim można zyskać bezcenny czas, a co za tym idzie wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonych wydatków. Główne korzyści wynikają z obserwowania zużycia paliwa, analizy opłacalności przejazdów oraz zadowolenia klientów. Dla właścicieli przedsiębiorstw, nie ma nic bardziej zachęcającego do skorzystania z monitorowania flot, jak uśmiech na twarzy swojego księgowego i powracający zleceniodawcy. Poza tym pracodawca zyskuje pewność, że w zespole pracowników są zatrudnieni rzetelni ludzie, na których można polegać. Kto miał do czynienia z tą branżą, ten wie jak często dochodzi do przekręcania liczników i kradzieży paliwa ze służbowych aut.

Na czym to polega?

Niektóre firmy zajmujące się tą profesją oferują wersje demonstracyjne, ale po co tracić czas, jeśli można od razu przejść do wprowadzenia zmian.  Wbrew błędnym przekonaniom monitorowanie floty nie polega jedynie na sprawdzeniu, gdzie w danym momencie znajduje się kierowca. Eksperci w tej dziedzinie oferują szeroki wachlarz możliwości usprawniających działalność od sond sprawdzających poziom paliwa po kalkulatory zysków i strat. Zleceniodawca otrzymuje raporty z przejazdów, informacje o stylu jazdy kierowców, a także niezbędne dane związane z wydajnością pracowników i wykorzystywania pojazdów zgodnie z przeznaczeniem. Szczegółowość danych może zaskakiwać, ponieważ dzięki monitorowaniu floty spedytorzy są w stanie zaplanować optymalną trasę.

Ile to kosztuje?

Oczywiście koszty zależą od ilości pojazdów, które znajdują się w posiadaniu firmy. Na rynku jest duża konkurencja dlatego warto sprawdzić przynajmniej kilka ofert. Przeważnie cenę ustala się indywidualnie podczas pierwszych negocjacji. Koszt najtańszego lokalizatora zaczyna się do 500 złotych, do tego dochodzi cena abonamentu za jeden pojazd. Niektóre firmy mają w swojej ofercie promocje polegające na darmowym abonamencie przez określony czas. Przeważnie umowy abonamentowe na monitorowanie floty wahają się od 25 do 50 złotych za pojazd, w zależności od tego jak długo ma obowiązywać umowa.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz