Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy przeglądy gwarancyjne samochodów są płatne?

22 grudnia 2022 przeglądy gwarancyjne samochodów

Kupiłeś nowy samochód i właśnie mija rok jego użytkowania? Musisz dokonać przeglądu auta, aby nie przepadła Ci gwarancja? Jednym z warunków zachowania gwarancji jest regularne dokonywanie przeglądu auta, który polega na wykonaniu czynności obsługowych takich jak np. wymiana oleju, zgodnie z zaleceniami producenta. Kiedy należy zgłosić się na przegląd? W Volvo przeglądy okresowe przeprowadzane są co 12 miesięcy lub co 30 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Zastanawiasz się, czy przeglądy gwarancyjne samochodów są płatne? Sprawdźmy.

Gdzie wykonać przegląd gwarancyjny samochodu? – W niezależnym warsztacie czy serwisie ASO?

Warunkiem utrzymania gwarancji na nowe auto jest spełnienie odpowiednich procedur i wymogów producenta, do których należy dotrzymywanie harmonogramu wymaganych przeglądów okresowych samochodu. Przeglądy muszą być wykonywane regularnie i w rzetelny sposób z uwzględnieniem wszystkich wymaganych napraw i czynności. Gdzie zatem zgłosić na przegląd gwarancyjny samochodu? Czy przegląd gwarancyjny możemy przeprowadzić w dowolnym, niezależnym warsztacie czy tylko w autoryzowanym serwisie ASO?

Przepisy unijnej dyrektywy GVO z 2002 r. dopuszczają możliwość serwisowania pojazdu poza autoryzowanym punktem ASO, co oznacza, że samochód może przejść przegląd w niezależnym warsztacie. Co w takim razie z gwarancją? Serwisowanie pojazdu poza serwisem ASO nie wpływa bezpośrednio na utratę gwarancji, lecz taki przegląd musi być bardzo dobrze udokumentowany. Należy pamiętać, że zakres czynności wykonywanych podczas przeglądu musi być w 100% zgodny z listą kontrolną, której przestrzegania wymaga producent samochodu. Co więcej, części wykorzystywane podczas wszystkich napraw i przeglądów, muszą posiadać aprobatę producenta auta. Naprawy i czynności obsługowe powinny być potwierdzone nie tylko wpisem do książki serwisowej, ale także szczegółową fakturą lub rachunkiem ze wskazaniem, jakiego auta dotyczą, oraz z dokładnym wykazem wykonanych prac i zastosowanych części zamiennych.

Choć przegląd w niezależnym serwisie jest dopuszczalny, musimy pamiętać, że poszczególne warsztaty świadczą standard obsługi na bardzo zróżnicowanym poziomie. Czy warto zatem ryzykować? Naszym zdaniem zdecydowanie lepiej będzie poczekać co najmniej do wygaśnięcia gwarancji. Tylko autoryzowany serwis ASO marki daje pewność zachowania gwarancji.

Serwis Volvo Wielkopolska – Czy przeglądy gwarancyjne auta są płatne?

Jeśli wraz z zakupem nowego Volvo zdecydowałeś się zawrzeć Umowę Serwisową, to możesz spać spokojnie. Możesz też mieć całkowitą pewność, że Twoje auto będzie serwisowane rzetelnie i dobrze – zgodnie ze zaleceniami producenta, przez przeszkolonych techników korzystających wyłącznie z oryginalnych części zamiennych Volvo. Volvo oferuje nam dwa warianty umowy serwisowej do wyboru, a są to:

  • Umowa serwisowa Volvo – Przeglądy okresowe przeprowadzane są co 12 miesięcy lub co 30 000 km przebiegu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Umowa przewiduje m.in. bezpłatne aktualizacje oprogramowania, kontakt z osobistym technikiem serwisowym i kompleksowy przegląd samochodu.
  • Umowa serwisowa Volvo Plus – W ramach umowy Volvo Plus dodatkowo, poza standardowym zakresem Umowy Serwisowej, w trakcie przeglądów nie będziesz musiał pokrywać kosztów części eksploatacyjnych, takich jak pióra wycieraczek, klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, płyn hamulcowy i akumulator rozruchowy.

Dzięki jednorazowej opłacie pokrywającej koszty trzech lub pięciu pierwszych przeglądów przez najbliższe 3-5 lat nie musisz już myśleć o kosztach serwisu, a umowę możesz także rozszerzyć na części eksploatacyjne i w pełni cieszyć się beztroską. Poza usługami technicznymi Serwis Volvo Wielkopolska oferuje też wiele korzyści dodatkowych podczas każdej wizyty auta w serwisie:

  • Technik serwisowy – specjalnie przeszkolony osobisty technik serwisowy pomoże Ci zarezerwować dogodny termin przeglądu lub innych usług.
  • Pilot Assist – standardowa usługa aktualizacji, dzięki której Twoje Volvo zawsze opuści serwis ulepszone. Optymalizacji może podlegać np. działanie klimatyzacji, interfejsu kierowcy czy sterowanie silnikiem.
  • Sprawdzenie samochodu – Twoje auto zostanie podłączone do komputerowego systemu diagnostycznego, w celu sprawdzenia poprawności działania wszystkich systemów bezpieczeństwa.
  • Mycie samochodu – Twój samochód zawsze opuści serwis w nienagannym stanie technicznym i wizualnym. Zawsze wsiądziesz do czystego, umytego samochodu.

Regularne przeglądy w autoryzowanym serwisie ASO to najlepszy sposób na zachowanie auta w idealnym stanie i jego beztroską eksploatację. Dzięki umowie serwisowej masz pewność, że w razie potrzeby Twój samochód trafi do najlepszych specjalistów i zostanie otoczony dobrą opieką, a Ty nie poniesiesz żadnych kosztów dodatkowych kosztów.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego