Strona główna
Samochody
Tutaj jesteś

Wynajem aut średnioterminowy – jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

29 grudnia 2021 wynajem samochodów na miesiąc

Coraz więcej firm decyduje się na wynajem samochodu zamiast kupna auta czy wzięcia samochodu w leasing. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwala na zwiększenie floty pojazdów, a także na oszczędności. Jak wybrać wypożyczalnię samochodów? Na co zwrócić uwagę?

Wynajem samochodów na miesiąc

Wynajem średnioterminowy staje się coraz bardziej popularny wśród nie tylko właścicieli dużych firm, ale także wśród osób prowadzących działalność jednoosobową. Aczkolwiek taka oferta skierowana jest również do osób prywatnych. Wypożyczalnie oferują wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy. Krótkoterminowy wynajem zazwyczaj określa się jako okres od jednej doby do jednego miesiąca. Wynajem średnioterminowy obejmuje czas od miesiąca do roku, a długoterminowy może wynieść nawet 5 lat.

Zalety wynajmu średnioterminowego

Bardzo wielu właścicieli firm decyduje się na wynajem średnioterminowy. Jest to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorca może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Przede wszystkim nie musi wydawać środków za zakup auta. Koszty wynajmu można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności, dzięki czemu obniżany jest podatek należny do zapłacenia. Wypożyczalnia samochodów oferuje zazwyczaj nowoczesne auta, które mają co najwyżej rok. Są one bogato wyposażone, sprawne techniczne i posiadają przeważnie opłacone ubezpieczenie OC i AC. Wynajmując auto wypożyczalnia bierze na siebie usługi serwisowe oraz oferuje auto zastępcze w razie awarii.

Jak wybrać wypożyczalnię samochodów?

W wielu polskich miastach znajdują się wypożyczalnie aut osobowych i ciężarowych. Wiele z tych punktów posiada swoje siedziby w różnych częściach Polski, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla tych osób, które podróżują dużo po całym kraju. Wybierając wypożyczalnię, należy zwrócić uwagę na warunki wynajmu. Przed podpisaniem umowy, należy ją dokładnie przeczytać i zapoznać się każdym punktem. Jeśli coś jest niejasne, to należy to od razy wyjaśnić, aby potem nie było problemów. Warto poczytać opinie o wypożyczalni zamieszczone w Internecie. Jest to dobre źródło wiedzy, które może pokazać wiele zalet, ale także wiele wad danej firmy. Oczywiście przed dokonaniem ostatecznego wyboru, należy sprawdzić dostępność i ceny aut.

Co wziąć pod uwagę wybierając wypożyczalnię samochodów?

Każda wypożyczalnia oferuje inne warunki wynajmu. Wypożyczając auto należy zwrócić uwagę na to, czy dana firma pobiera kaucję podczas wynajmu oraz czy w umowie zawarte są punkty mówiące o prowizjach i dodatkowych opłatach. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór wypożyczalni, która oferuje wynajem samochodu bez limitu kilometrów i bez zbędnych formalności. Samochody powinny być dostępne od ręki, a wypożyczalnia otwarta 24 godziny na dobę przez cały rok. Warto wziąć pod uwagę to, czy jest możliwość odebrania auta pod wskazanym adresem oraz pozostawienia go w innym mieście niż się wypożyczyło. Takie rozwiązania stosują wypożyczalnie, które mają siedziby w kilku miejscach w kraju. Oczywiście nie wolno pominąć kwestii zabezpieczenia, które jest różne w zależności od firmy.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lokalizator GPS w aucie
olej do auta
błotniki samochodowe

Jesteś zainteresowany reklamą?

błotniki samochodowe