Samochodowe porady

Sprawdzone sposoby na porządek w aucie

Porządek w aucie… Niby proste, a jednak przysparza kłopotów wielu kierowcom. Każdy, kto spędza codziennie przynajmniej kilkadziesiąt minut w podróży, wie, że utrzymanie w nim porządku nie należy do kwestii prostych, bez względu na to, jak bardzo się staramy. Poznaj kilka pomysłów, których przestrzeganie pomoże Ci ograniczyć ryzyko nieporządku we wnętrzu auta – zapraszamy.

Nie przewoź zbędnych rzeczy

Samochód im większy, tym więcej daje nam możliwości do stworzenia nieporządku. Każdy kierowca ma w zanadrzu kilka przedmiotów, które raz przewożone, zagościły na znacznie dłużej. Po co? Aby uniknąć rozgardiaszu, koniecznie na bieżąco eliminuj wszystko to, co zbędne. I wcale nie chodzi tu wyłącznie o bieżące usuwanie biletów parkingowych, czy zużytych chusteczek, ale także walających się w bagażniku butów treningowych, czy zestawu zapasowych kosmetyków na czarną godzinę. W aucie powinno jeździć wyłącznie to, co potrzebne i przydatne, co uratuje Cię w trakcie nieplanowanej awarii, czy usterki. Jeśli Twoje auto ma wyglądać, nie możesz przewozić nim całego domu i połowy biura. Zredukuj przedmioty do zdecydowanego minimum, a poczujesz różnicę.

Ogranicz spożywanie posiłków w aucie

Jedzenie – wiadomo – siła wyższa, jednak papierki upchnięte w czeluści drzwi, czy zgnieciona butelka pod dywanikiem pasażera to raczej nie jest powód do dumy. Jeśli tylko możesz, zrezygnuj ze spożywania posiłków we wnętrzu pojazdu. Niby niewiele, a ryzyko okruszków wbijających się w każdy element tapicerki, znika jak ręką odjął. Zobaczysz, Twoje auto https://www.bricomarche.pl/hobby/auto będzie Ci za to wdzięczne.

Sprzątaj regularnie

Grunt to systematyczność. Tak samo w życiu, jak i w… samochodzie. Pielęgnowanie w sobie nawyków takich jak regularna pielęgnacja tapicerki, czy bezokazyjne przetarcie kokpitu nabłyszczaczem sprawi, że unikniemy nadmiernie nagromadzonego, klejącego się kurzu. Czyszczenie nie będzie nazbyt absorbujące, jeśli nie będziemy zbytnio odwlekać go w czasie. Znacznie łatwiej prewencyjnie wytrzepywać dywaniki, niż wylewać siódme poty po całym sezonie jesienno-zimowym, gdy brud wniknął tak głęboko w struktury materiału, że pomogą mu wyłącznie specjalistyczne sprzęty.

Zorganizuj się

Tym, o czym powinien pamiętać każdy właściciel samochodu, który chce utrzymać w nim porządek, są organizery. Te w kształcie skrzynek sprawdzą się do przewożenia kosmetyków samochodowych w bagażniku, ale pomogą też zabezpieczyć przewożone zakupy przed przemieszczaniem. Niezwykle praktyczne są także organizery przypinane do tapicerki przy pomocy rzepów. Świetnie sprawdzą się do przechowywania stałego wyposażenia samochodu, ale także przedmiotów, które powinny znajdować się zawsze w widocznym miejscu. Przy ich pomocy apteczka, trójkąt ostrzegawczy, olej, czy kamizelka odblaskowa nie będą przemieszczać się po całym bagażniku podczas pokonywanych tras.

Dodaj komentarz