Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Planujesz leasing Mercedesa? Sprawdź, jak znaleźć naprawdę korzystną ofertę

29 listopada 2022 leasing Mercedesa

Samochody marki Mercedes są wyjątkowo chętnie leasingowane przez przedsiębiorców, którzy cenią sobie prestiż, wysoki komfort jazdy i znakomitą jakość wykonania aut niemieckiego koncernu. Jeśli także przymierzasz się do skorzystania z popularnej opcji finansowania zakupu samochodu tej prestiżowej marki, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Dowiedz się, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingu Mercedesa.

Po pierwsze: określ swoje potrzeby i możliwości

W ofercie leasingu dostępne są wszystkie modele niemieckiej marki premium, osobowe i użytkowe. Możesz zdecydować się np. na  Mercedesa E Klasa, C Klasa, CLA, B Klasa, CLS, A Klasa, GLC, GLA, GLE czy GLB, w szerokiej gamie wersji wyposażenia i wariantów napędu.

Rozsądny przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę swoje realne potrzeby i wybrać taki model, który po pierwsze: spełnia oczekiwania, a po drugie: mieści się w założonym budżecie. Pamiętajmy, że leasing jest zobowiązaniem długoterminowym, dlatego należy zawsze liczyć się z ryzykiem np. spowolnienia gospodarczego i pogorszenia kondycji finansowej przedsiębiorstwa.

Po drugie: zastanów się nad sposobem eksploatacji pojazdu

Jest to bardzo ważna kwestia z punktu widzenia optymalizacji podatkowej. Jeśli auto ma być użytkowane wyłącznie w celach służbowych (np. jest to model dostawczy Mercedesa), to prawo zezwala na odliczenie 100% miesięcznej raty w kosztach uzyskania przychodu, włącznie z całym podatkiem VAT.

W przypadku użytku mieszanego (służbowego i prywatnego) można odliczyć jedynie 50% podatku VAT oraz 75% PIT (nieodliczona część VAT stanowi koszt uzyskania przychodu). Warto wziąć to pod uwagę na etapie wyboru zarówno konkretnego modelu Mercedesa, jak i oferty leasingowej, ponieważ będzie to mieć wpływ na sumaryczny koszt finansowania.

Po trzecie: skorzystaj z pomocy eksperta

Samodzielne znalezienie najkorzystniejszej oferty leasingu Mercedesa, a następnie wynegocjowanie jeszcze lepszych warunków, to niełatwe zadanie – zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy nie mają dużo wolnego czasu i muszą się skupić na prowadzeniu biznesu.

Dlatego skorzystaj z naszej wskazówki i poszukaj najlepszych propozycji leasingu na iBemo – platformie internetowej dającej bezpośredni dostęp ofert dealerów Mercedesa z Grupy Bemo.

Jak to działa? Wystarczy, że wejdziesz na stronę ibemo.pl, wybierzesz interesujący Cię model Mercedesa i wyślesz zapytanie. W odpowiedzi iBemo przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę. Jeśli będzie ona dla Ciebie satysfakcjonująca, to umowę zawrzesz online, bez wychodzenia z domu czy z biura, uzgadniając również termin odbioru samochodu w wybranym salonie.

Po czwarte: wybierz opcje dodatkowe do umowy leasingowej

Negocjowanie warunków leasingu Mercedesa nie musi się ograniczać wyłącznie do kwestii wysokości raty, opłaty wstępnej i wykupu. Warto „zawalczyć” o różnego rodzaju dodatki, które mogą zwiększyć atrakcyjność i w ogólnym rozrachunku także opłacalność leasingu.

Mamy na myśli np. umowy serwisowe, gwarantujące bezpłatne przeglądy samochodu w okresie gwarancji/leasingu, korzystny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych z ubezpieczeniem GAP (doliczany do miesięcznej raty) czy usługi concierge, w tym dostarczenie samochodu pod wskazany adres.

Na koniec dodajmy, że przedstawione wskazówki można wykorzystać zarówno w przypadku planowania leasingu osobowego, jak i użytkowego modelu Mercedesa.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego