Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Nowoczesne i dokładne alkomaty ALCOFIND

30 września 2022 alkomaty ALCOFIND

Każdy z nas może potrzebować doraźnego sprawdzenia swojej trzeźwości. Sytuacja taka może mieć miejsce po spotkaniu towarzyskim, gdy po aktywnie spędzonej nocy nie wiemy, czy powinniśmy prowadzić swój samochód. Wiele osób woli wynająć taksówkę lub kierowcę zastępczego. Można jednak zaopatrzyć się w przenośny alkomat i pozbyć się wątpliwości związanych z trzeźwością. Musi być to jednak urządzenie precyzyjne, które daje wiarygodne rezultaty. Jak wybrać najlepszy alkomat do osobistego użytku?

Bieżący pomiar stężenia alkoholu

Alkomat to urządzenie pozwalające na szybkie sprawdzenie stanu trzeźwości, na podstawie pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego rodzaju sprzęt jest wykorzystywany przez funkcjonariuszy Policji, którzy regularnie prowadzą kontrole kierowców. Popularność uzyskują także alkomaty osobiste, dzięki którym w każdej chwili można zweryfikować możliwość bezpiecznego prowadzenia auta.

Dokładność i wiarygodność wyników

Jedną z najpopularniejszych marek alkomatów w Polsce jest ALCOFIND. Jest to firma z rodowodem koreańskim, która należy do największych producentów alkomatów na świecie. Produkty z serii ALCOFIND wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dokładnością parametrów. Urządzenia są zgodne z normami zarówno europejskimi, amerykańskimi, jak i australijskimi. Posiadają platynowe sensory elektrochemiczne, które pozwalają na uzyskanie bardzo dokładnych i wiarygodnych wyników. Obecność innych substancji w wydychanym powietrzu nie zakłóca pracy alkomatu, a wyniki podawane są w ciągu kilku sekund.

Serwis i okresowa kalibracja

Bez względu na jakość wykonania, jaką mają alkomaty, kalibracja jest czynnością wymaganą okresowo w przypadku każdego urządzenia. W przeciwnym razie wyniki mogą rażąco odbiegać od rzeczywistości. Alkomaty ALCOFIND z sensorami elektrochemicznymi powinny być kalibrowane co 12 miesięcy lub po uzyskaniu 500 pomiarów. Jest to czynność serwisowa, której nie należy lekceważyć ani wykonywać samodzielnie. Po poprawnie przeprowadzonych pracach serwisowych otrzymujemy certyfikat kalibracji, dzięki któremu można mieć pewność co do wiarygodności dalej uzyskiwanych wyników.

Zalety alkomatów z serii ALCOFIND

Podczas wyboru alkomatu należy zwracać uwagę na dokładność pomiarów. Ważne są także funkcje dodatkowe. Każdy alkomat powinien być jak najbardziej poręczny i wygodny podczas długiego przechowywania. Urządzenia ALCOFIND charakteryzują się prostą obsługą, zazwyczaj za pomocą jednego przycisku. Mają duże wyraźne wyświetlacze i obudowę wykonaną z trwałego tworzywa ABS. Licznik pomiarów samoczynnie przypomina o konieczności kalibracji. Poza tym alkomaty ALCOFIND automatycznie wyłączają się w przypadku braku pomiarów. Pozwala to oszczędzać baterię, szczególnie w sytuacji, gdy urządzenie jest przechowywane przez dłuższy czas w jednym miejscu, na przykład, w schowku w aucie.

Optymalne warunki przechowywania

Należy pamiętać, że alkomaty nie powinny być wystawiane na zbyt niskie i wysokie temperatury. Warto je przewozić w oryginalnych opakowaniach lub specjalnie zaprojektowanych do tego celu etui. Dzięki temu będzie można zawsze przekonać się o wysokiej wiarygodności wyników, jakie dają alkomaty. Kalibracja jest potwierdzeniem sprawności urządzeń, które mogą być codziennym narzędziem pozwalającym poczuć się pewnie podczas podróży poza swoje miejsce zamieszkania. Dlatego powinno być to podstawowe wyposażenie każdego świadomego kierowcy.

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego