Samochodowe porady

Każdy kurier w zasięgu ręki – usługi brokera kurierskiego

Każdy kurier w zasięgu ręki – usługi brokera kurierskiego

Na polskim rynku funkcjonuje obecnie już kilkanaście dużych firm kurierskich obsługujących paczki krajowe i zagraniczne. Część z nich to lokalne i dobrze ugruntowane na rynku przedsiębiorstwa, a część to firmy zagraniczne, które działają w biznesie już od wielu lat. Często powstają również małe firmy lokalne, które obsługują raczej wyłącznie przesyłki krajowe. Każda z firm ma swoje wady i zalety, więc aby w pełni korzystać z najlepszych ofert nieraz trzeba współpracować z więcej niż jednym przedsiębiorstwem.

Jak połączyć zalety wszystkich firm kurierskich w jednym miejscu?

Odpowiedź na pytanie przedstawione powyżej jest jak się okazuje banalnie prosta. Wystarczy, że powstanie pośrednik, który będzie współpracował ze wszystkimi działającymi na terenie danego kraju firmami kurierskimi, sprzedając swoje usługi indywidualnym klientom. Odpowiedź jest prosta, ale w tym momencie wielu osobom nasuwa się kolejne pytanie. Nawet tani kurier, jeżeli będzie swoje usługi sprzedawał za pośrednictwem innych firm nie będzie finalnie mógł zaoferować atrakcyjnych cen. Wydawać by się mogło, że usługi kurierskie oferowane przez takiego pośrednika będą po prostu drogie, a więc niewiele komukolwiek przyjdzie z tego typu biznesu. Paradoksalnie okazuje się jednak, że brokerzy kurierscy – bo o nich tu mowa – oferują usługi przewozu paczek taniej, niż same firmy kurierskie, które przewóz tych paczek fizycznie obsługują. Do takich firm należy AlleKurier (https://allekurier.pl/nadaj) i na jego przykładzie można odpowiedzieć sobie na pytanie o to jak to jest możliwe.

Po pierwsze firma współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Każda z tych firm otrzymuje od niej bardzo dużą liczbę zamówień, dzięki czemu broker staje się kimś w rodzaju klienta strategicznego, czyli klienta, z którym nie tylko warto, ale koniecznie trzeba iść na różnego rodzaju układy. Firma brokerska uzyskuje na przykład bardzo duże zniżki. Dzięki temu, biorąc nawet pod uwagę to, że w finalną cenę wliczana jest odpowiednia marża, jest ona niższa od ceny oferowanej bezpośrednio. Przesyłki kurierskie zamawiane u brokera są zatem tańsze niż przesyłki zamawiane u firm, z którymi on współpracuje.

Jak działa broker kurierski?

Broker kurierski działa na bardzo prostej zasadzie. Klient najczęściej nie musi się rejestrować, chociaż jest to opcja, która w znacznym stopniu może skrócić czas obsługi zamówienia. Czas wypełniania formularza zamówienia i tak nie jest duży, ale jeżeli wysyła się dużą liczbę paczek każdego dnia, to nawet drobne różnice mogą znacznie przyspieszyć pracę. Dzięki temu, że klient zamawia usługę za pośrednictwem brokera ma on w jednym miejscu dostęp do ofert wielu różnych przewoźników, z których każdy oferuje swoje produkty. W taki sposób sumaryczna ilość ofert na stronie brokera może być bardzo duża, a klient ma ogromne możliwości wyboru różnych opcji. Po złożeniu zamówienia całość przebiega już standardowo. Kurier odbiera przesyłkę spod wskazanego adresu i klient nie musi się już o nią martwić. Ważną zaletą korzystania z usług brokera jest między innymi większy dostęp do opcji odbioru paczki przez kuriera spod konkretnego adresu.

Udostępnij

O autorze