Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak wybrać polerkę samochodową, która spełni oczekiwania?

20 września 2022 Jak wybrać polerkę samochodową

Czy ze sporą zazdrością patrzysz na samochód swojego sąsiada, który aż lśni? Nie ma co zazdrościć. Taki efekt można osiągnąć i to przy każdym samochodzie. Kluczem do sukcesu jest polerowanie samochodu. Czy do polerowania konieczna jest polerka samochodowa? Na pewno przy jej użyciu, można liczyć na znacznie lepszy efekt. Już za chwilę powiemy sobie nieco więcej o samym sprzęcie, jak i jego wyborze. Zaczynajmy.

Polerka samochodowa – charakterystyka sprzętu

Nowe samochody, które wyjeżdżają prosto z salonu, mogą się pochwalić wręcz nieskazitelnym wyglądem. Chyba każdy życzyłby sobie, aby lakier naszego pojazdu był naprawdę błyszczący i do tego nie miał kompletnie żadnych zarysować. Niestety, nie jesteśmy w stanie się ustrzec przed zarysowaniami, jak i zdarzeniami drogowymi. Kończy się na tym, że nasz lakier mocno zmatowieje, a także traci swój dotychczasowy blask. Także lakier odczuwa wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Mamy na myśli drobny piach, czy też grad. Lakier samochodowy może być także uszkodzony przez żwir, który znajduje się na drogach. Udaje się jednak zastosować wszelkie zabiegi, które sprawiają, że lakier znowuż będzie wyglądał niczym nowym.

Do polerowania używana jest polerka samochodowa. Ten sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, jak i w zasadzie niezastąpiony. Polerka samochodowa jest bardzo mocna, wszechstronna oraz ergonomiczna. Polerka samochodowa wytrzymuje codzienne trudy pracy. Jedyne, jakie mamy wątpliwości, to sam fakt, którą polerkę wybrać.

Typy polerek dostępnych na rynku

Na pewno najprościej będzie dokonać podziału polarek samochodowych na dwie grupy. Pierwsza grupa polerek samochodowych to polarki samochodowe obrotowe. Jest to sprzęt, który wymaga jednak doświadczenia, ponieważ wykonuje kolisty ruch jedynie wokół własnej osi. Udaje się jej usuwać wady lakieru, a także pozwala uzyskać naprawdę pożądaną głębię. Działa efektywnie oraz szybko, co jest zauważalne najbardziej przy użyciu past, które są mocno ścieralne. Osoby, które nie miały nigdy wcześniej do czynienia z polerowaniem, uszkodzić mogą lakier.

Drugi rodzaj polerek samochodowych to polerki orbitalne. Nadają się one dla osób początkujących. Dlaczego? Urządzenie się porusza po elipsie oraz wytwarza mniejszą ilość ciepła, które uszkodzić mogłoby lakier.

W ofertach różnych producentów możemy także znaleźć polerki kątowe. One umożliwiają pracę nie tylko z lakierowanymi powierzchniami, ale także sobie poradzą z tworzywem sztucznym, drewnem oraz metalem.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Polerka samochodowa polerce jest nierówna. Na pewno warto sprawdzić, na które parametry szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę. Pierwsza kwestia to regulacja prędkości obrotów z funkcją o nazwie „łagodny start”. Dzięki tej regulacji mamy możliwość doboru zakresu pracy maszyny do danego etapu korekty. Funkcja pomoże rozprowadzić delikatnie pastę bez żadnego ryzyka rozrzucania jej po elementach okolicznych.

Druga ważna kwestia to silnik o dużej mocy oraz stabilizacja obrotów. Jeśli moc silnika wynosić będzie minimum 800W, polerka samochodowa utrzymać będzie w stanie żądaną prędkość i to niezależnie od samego nacisku na maszynę. Pozwoli to na utrzymanie stałego i stabilnego efektu każdego przejazdu.

Nie bez znaczenia jest także waga polerki. Cecha ta jest bardzo istotna. Chodzi o to, że przekłada się to na komfort pracy. Maszyny za lekkie stanowić mogą spory problem w prowadzeniu, jak i niewielką siłę samoistną docisku. Za ciężka nadmiernie obciąża ręce, a już na pewno przy pracy długotrwałej. Polerka samochodowa powinna ważyć optymalnie między 2 a 2,5 kilograma.

Dobra polerka samochodowa ma także możliwość montażu głowic, które mają różną wielkość. Bardzo dużą zaletą maszyny jest także możliwość użycia mniejszych głowic, jak i dużych. Niezmiernie ważny jest długi oraz elastyczny przewód zasilający. Kilka ciekawych modeli, można znaleźć tutaj https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56.

Gdzie kupić wysokiej jakości polerkę samochodową?

Na sam koniec zapoznajmy się z tym, gdzie możemy kupić polerkę samochodową. Znajdziemy je nie tylko w sklepach motoryzacyjnych, ale także w sklepach budowlanych. Można skorzystać z opcji zakupów stacjonarnych, jak i internetowych. Szczególnie w tych drugich, można liczyć na korzystniejsze ceny, a także na większy wybór. Możliwości mamy naprawdę sporo. Warto z nich korzystać, ponieważ można sporo zaoszczędzić. Dodajmy także, aby dać sobie czasu na znalezienie polerki idealnej.

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego