Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy pojazdy elektryczne są warte uwagi?

2 czerwca 2019 samochód elektryczny podłączony do stacji ładowania


Pojazdy elektryczne są popularniejsze nie tylko w internecie czy w telewizji, ale także i na naszych ulicach. Wraz ze wzrostem ich produkcji ceny są przystępniejsze, a stacje ładowania samochodów elektrycznych można spotkać znacznie częściej. Takie pojazdy mają swoje plusy i minusy. Czy są warte naszej uwagi?

Są nowoczesne

Doskonale odnajdziemy się w świecie samochodów elektrycznych, jeśli jesteśmy fanami wszelkich nowości technologicznych. Są to najnowocześniejsze samochody dostępne na rynku. Dlatego też przyciągają one do siebie wszelkich ludzi lubiących ciekawe rozwiązania, nowe technologie czy po prostu interesujące gadżety. Jeśli chcemy uchodzić za ludzi na czasie, to posiadanie elektrycznego samochodu może nam w tym tylko pomóc.

Są ekologiczne

Jeśli dbamy o przyrodę, to warto będzie zainteresować się zamianą samochodu zwykłego na elektryczny. Dzięki temu nie będziemy generowali mnóstwa spalin. Wpłynie to także doskonale na nasz wizerunek. Dzisiaj chcemy być postrzegani jako ludzie dbający o środowisko i to niezależnie od tego, czy w pobliżu są stacje ładowania samochodów elektrycznych, czy też nie…

Są ciche

Jedni uwielbiają potężny ryk silnika, a inni natomiast cenią sobie spokój. Właśnie z błogą ciszą będziemy mieli do czynienia, przemieszczając się samochodem elektrycznym. Co więcej, to nie tylko będzie korzystne dla nas, ale także i dla naszego otoczenia. Z pewnością ucieszą się z naszego elektrycznego mobilu nasi sąsiedzi, jak i wszelkie okoliczne zwierzęta. Docenią oni to iż odwiedzamy stacje ładowania samochodów elektrycznych, a nie zwykłą stację paliw gdzie roi się od głośnych samochodów.

Są modne

Tak jak było wcześniej wspomniane – samochody elektryczne są modne, dlatego iż są nowoczesne, ekologiczne i po prostu unikalne. Jeśli dbamy o to, aby być na czasie lub lubimy zwracać uwagę na siebie, to z pewnością posiadanie elektrycznego pojazdu będzie dla nas korzystne. Raczej nie spotkamy się z tym iż nasz sąsiad będzie miał podobne auto do naszego. Byłby to ogromny zbieg okoliczności raczej niemożliwy w normalnych warunkach.

Są szybkie

Ogromną wadą wczesnych modeli samochodów elektrycznych była ich prędkość, a raczej jej brak… Pierwsze modele były bardzo powolne i zniechęcały tym do zakupu. Obecnie wielu ludzi dalej jest przekonana o tym, iż pojazdy na prąd to powolne zabawki niewarte uwagi. Jednak obecnie na rynku znajdziemy pojazdy sportowe, które osiąganą prędkością dorównują, a czasami nawet prześcigają wiele współczesnych pojazdów spalinowych.

Ograniczenia?

Jednak są ograniczenia, które skutecznie utrudniają nam posiadanie samochodu na prąd. Po pierwsze są one wszakże modne, ekologiczne, nowoczesne i korzystają z najnowszych osiągów technologii, ale… są drogie. Tak, w porównaniu do przeciętnych samochodów obecnie jeszcze mało kto może sobie pozwolić na przesiadkę do elektrycznego auta. Można przypuszczać, iż wraz z biegiem lat będzie się ich pojawiało coraz więcej na rynku, a ceny będą przystępniejsze. Możliwe, iż są one przyszłością, wszak paliwo kiedyś ulegnie wyczerpaniu – natomiast samochody elektryczne można oprzeć na energii odnawialnej i będą mogły jeździć zawsze.

Kolejnym ograniczeniem są stacje ładowania samochodów elektrycznych. Często jest ich zbyt mało i przez to ciężko jest się ruszyć gdzieś dalej tak, aby nie zabrakło mocy naszemu pojazdowi. Oczywiście powstaje ich coraz więcej i w wielu miejscach można sobie pozwolić na wygodne użytkowanie takiego pojazdu. Jednak są miejsca, gdzie posiadanie samochodu na prąd jest nieporęczne właśnie przez to, iż ciężko jest go naładować. Przykładowo już w Stanach Zjednoczonych można wygodnie poruszać się takim pojazdem, gdyż stacje ładowania samochodów elektrycznych występują tam dosyć często. Także tam można wybrać się wygodnie samochodem na daleką podróż, nie martwiąc się o to, iż nie będzie gdzie naładować pojazdu.

Dla kogo?

W zależności od tego, jakim typem człowieka jesteśmy, możemy chcieć posiadać samochód elektryczny lub nie. Z pewnością samochód na prąd będzie dobrym pomysłem dla osoby ekologicznej, nowoczesnej czy modnej. Każdy musi sam zdecydować o tym, czy warto inwestować w taki środek transportu.

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego