Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wybór letnich opon – jaka firma?

8 kwietnia 2023 opony letnie

Jakie opony kupić? To pytanie zadaje wielu posiadaczy aut, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy na temat ogumienia. Warto dowiedzieć się więcej na temat specyfikacji najlepszych opon letnich.

Czym są opony letnie?

Oczywiste jest to, że opony letnie, zimowe czy też całoroczne różnią się mieszanką, z której wyprodukowana jest guma. Co ważne, takie opony mają również inną rzeźbę bieżnika. Warto nadmienić, że skład mieszanki ciężko jest przeanalizować bez dokładnych badań. Widoczną różnicą są właśnie charakterystyczne żłobienia na oponach. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami opon są dostrzegalne również podczas jazdy. Kierowcy mający większe doświadczenie w prowadzeniu auta, bez problemu rozpoznają ogumienie w aucie, którym jadą.

Wymiana opon na letnie – o czym warto pamiętać?

Oczywiste jest to, że koniec zimy i początek wiosny to czas, w którym niezwykle dużo uwagi należy skupić na wyborze odpowiedniego ogumienia. Jak podjąć słuszną decyzję? Jeśli nie ma się wiedzy na temat opon, należy w pierwszej kolejności udać się do zaufanego punktu wulkanizacyjnego, po to aby móc dokonać przemyślanego zakupu. Fachowcy pracujący w takim punkcie, na pewno pomogą wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie. Oczywiste jest to, że poszukiwanie dobrych letnich opon nie jest sprawą prostą, szczególnie obecnie gdy na rynku znaleźć można bardzo dużo lepszych lub gorszych opon. Stawiając na pierwszy lepszy model, można być pewnym, że zakupu takiego wcześniej lub później będzie można żałować. Najlepiej jest dopasować opony do posiadanego auta, ponieważ dzięki temu uniknie się niepotrzebnych sytuacji. Jak wybrać dobre opony letnie? Za punkt wyjściowy można uznać ustalenie rozmiaru ogumienia, które musi być przystosowane do auta, którego właścicielem jesteśmy.

Opony letnie Continental

Wybór opon nie jest prosty szczególnie gdy weźmie się pod uwagę to jak dużo jest ogumienia na runku. Co ważne, kierowcy stosują różnego rodzaju argumentacje na temat wyższości pewnych rozwiązań nad innymi. Opony letnie Continental posiadają wiele cech, które zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i wygodę jazdy.

Dla jednej grupy kierowców ważniejszy będzie czynnik ceny do jakości, inni natomiast chwalić będą sobie specyficzne właściwości ogumienia. Opony na pierwszy rzut oka wydawać mogą się podobne do siebie, jednakże ich właściwości ukryte są w mieszance użytej do produkcji ogumienia. Warto nadmienić, że bardzo dobrym źródłem informacji o oponach są różnego rodzaju testy hamowania i przyczepności. Na ich podstawie można uznać, że dostępne na rynku opony różnią się między sobą pod wieloma względami. Złotą zasadą jest to, że nie ma opon idealnych. Kupując opony letnie należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które w dużej mierze będą miały wpływ na jakość prowadzenia pojazdu oraz co najważniejsze, na bezpieczeństwo w czasie poruszania się po drodze.

Opony letnie Goodyear

Jak wiadomo, jedną z najważniejszych cech opon jest droga hamowania. Ten parametr wpływa nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, ale przede wszystkim na jej komfort. Świadomość, tego że posiadany zestaw opon pozwala na szybkie zatrzymanie auta pozwala czuć się pewniej za kierownicą. Opony letnie Goodyear znane są z tego, że zarówno na powierzchni mokrej jak i suchej pozwalają wyhamować auto bardzo szybko i sprawnie.

Wymieniasz opony na letnie? Oto polecane firmy

Według ekspertów opony zimowe są bardziej poszatkowane. Co to oznacza? Patrząc na taką oponę można dostrzec więcej lameli oraz nacięć o charakterystycznym przebiegu. Taka opona może lepiej trzymać się błota śnieżnego. Opony letnie mają dużo więcej kanałów, dzięki którym woda może być sprawniej odprowadzona. Bardzo proste jest odróżnienie opon zimowych od letnich. Kierowcy zainteresowani zakupem na wstępie powinni dowiedzieć się więcej na temat dostępnych w sklepach opon. Co ważne, opony różnią się między sobą jakością wykonania, oraz użytą mieszanką. Bardzo często polecanymi modelami są rozwiązania firmy Continental oraz Goodyear. Są to marki produkujące opony wysokiej jakości, stąd też ich cena jest zdecydowanie wyższa nich produktów ze średniej i niskiej półki. Jak wiadomo, opony są bardzo istotne nie tylko dla kultury prowadzenia pojazdu, ale też ze względu na to, że mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Firmy Goodyear i Continental na światowych rynkach dostępne są od wielu lat. Będąc posiadaczem drogiego auta, warto zdecydować się na zakup równie dobrych opon, ponieważ dzięki nim będzie można czuć się bezpieczniej za kierownicą. Niezależnie od tego, które opony zostaną wybrane, należy pamiętać również o ich sezonowaniu. Opony powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, ponieważ guma może ulec uszkodzeniu.

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego