Auto na wynajem

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Regeneracja wtryskiwaczy krok po kroku

Wtryskiwacze jak powszechnie wiadomo są słabym punktem większości diesli. Wymiana tego podzespołu kosztuje naprawdę sporo, dlatego też kierowcy coraz częściej poszukują alternatywnych rozwiązań. Z pomocą przychodzi na przykład profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy, dzięki której do życia można przywrócić stare wtryskiwacze i zaoszczędzić tym samym sporo gotówki. 

Ile tak naprawdę kosztuje regeneracja wtrysków?

Regeneracja wtryskiwaczy to wydatek w granicach około 300zł za sztukę. Zakup nowego wtryskiwacza to z kolei wydatek ok. 800zł za sztukę, dlatego też oszczędności są widoczne na pierwszy rzut oka. Uszkodzone wtryski są bardzo dokładnie testowane przed ponownym zamontowaniem w silniku na specjalnym stole probierczym. Dzięki specjalistycznym testom nie ma ryzyka, że zainstaluje się wadliwe części.

Dlaczego warto postawić na regenerację?

Olbrzymią zaletą regeneracji wtryskiwaczy jest nie tylko spora oszczędność gotówki, ale również to, że można wykryć przyczynę problemów i zapobiec kolejnym awariom. Im droższa konstrukcja silnika, tym oczywiście więcej trzeba zapłacić za naprawdę układu wtryskowego. W starszych samochodach regeneracja wtryskiwaczy sprowadza się jedynie do dokładnego czyszczenia i wymiany zużytego rozpylacza. Koszty takiego czyszczenia rzadko kiedy przekraczają 100zł. Przy nowych modelach jest zdecydowanie więcej pracy do zrealizowania, dlatego też ceny idą w górę. Aby dokonać kompleksowej regeneracji wtryskiwaczy w nowszych autach, niezbędna jest oczywiście pomoc doświadczonego warsztatu. 

Jak poznać że doszło do awarii wtryskiwaczy?

Nieprawidłowości w pracy wtryskiwaczy zasygnalizowane zostaną oczywiście poprzez zapalenie kontrolki „check engine”. Jest to wyraźny sygnał, że niezbędna jest kompleksowa regeneracja pompowtryskiwaczy. Zaniepokoić powinny również spadki osiągów i problemy z wchodzeniem silnika w większe obroty. Jeżeli wtryskiwacze są uszkodzone, to bardzo często pojawia się dym i znacząco zwiększa się zużycie paliwa. Mogą pojawić się również mniejsze lub większe problemy z rozruchem i metaliczny odgłos pracy silnika. Jeżeli zignorujemy te objawy, to oczywiście może pojawić się problem przy uruchomieniu auta. Szybka regeneracja pompowtryskiwaczy pozwoli uniknąć awarii tłoków, turbosprężarki albo zatarcia silnika. Jak łatwo się domyśleć na regeneracji wtryskiwaczy nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też należy rozglądać się za sprawdzonymi warsztatami, które oferują usługi na światowym poziomie. Pamiętać należy również o tym, aby tankować wysokiej jakości paliwo, dzięki czemu zwiększy się żywotność wtryskiwaczy.

Udostępnij

O autorze