Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

MINI JCW — SUV ze sportowym charakterem

20 września 2022 MINI JCW

Niektórzy twierdzą, że pogodzenie bezpieczeństwa oraz sportowego charakteru jest w przypadku samochodu niemożliwe. Jeśli jednak spojrzymy na auta, które w ostatnich latach pojawiają się na rynku, przekonamy się, że rzeczywistość wygląda inaczej, a dobrym przykładem jest tu MINI JOHN COOPER WORKS Countryman. Dlaczego MINI JCW to dobry pomysł na rodzinny, a jednocześnie sportowy samochód? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytaj ten tekst. Dzięki temu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

MINI Cooper JCW — udany mix SUV-a i auta sportowego?

Często można spotkać się z opinią, zgodnie z którą MINI JOHN Cooper Works Countryman to samochód, który jest umiejętnym połączeniem samochodu sportowego oraz rodzinnego. Dlaczego tak jest?

Parametry techniczne

MINI Cooper JCW to samochód, który oferuje moc na poziomie 306 koni mechanicznych. Jest to dość wysoki poziom, który pozwala także — w razie potrzeby — na bardziej dynamiczną jazdę. Dodatkowym atutem jest napęd na cztery koła (ALL4), dzięki czemu kierowanie pojazdem staje się znacznie prostsze. Dobra trakcja, jaką zapewnia MINI JCW, jest absolutnie niezbędna niezależnie od tego, czy powoli poruszasz się autem po ruchliwym mieście, czy też przemierzasz z dużą prędkością drogę ekspresową lub autostradę. Oczywiście, wciąż konieczna jest ostrożność podczas prowadzenia auta — nawet najlepsze parametry nie pomogą, jeśli masz ryzykowny styl jazdy.

Jednocześnie, MINI Cooper JCW to auto, które zostało wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. W połączeniu ze wspomnianym już napędem na cztery koła jest to znaczne ułatwienie podczas codziennego prowadzenia auta.

Przyspieszenie na poziomie wynoszącym zaledwie 5,1 sekundy na sto kilometrów to wynik, którego nie powstydziłyby się klasyczne auta sportowe. Taka funkcjonalność zadowoli miłośników szybkiej jazdy.

Jednocześnie nie wolno zapominać, że MINI John Cooper Works Countryman to pojazd, który zapewnia bezpieczną jazdę. Jest to możliwe dzięki takim rozwiązaniom jak między innymi:

  • asystent parkowania, co z pewnością przyda się na zatłoczonych parkingach w centrum miasta,
  • komputerowe oprogramowanie, czyli system MINI Connected.

Oczywiście, możliwe jest także zamontowanie takich popularnych w ostatnich latach akcesoriów jak na przykład kamera rejestrująca otoczenie wokół pojazdu.

Nie tylko technikalia się liczą, czyli cechy użytkowe

Jak widzisz, MINI JCW to model samochodu, który zwraca na siebie uwagę przede wszystkim z powodu parametrów technicznych. Trzeba jednak pamiętać, że kwestie techniczne to jeszcze nie wszystko. Oprócz tego ważne dla komfortu codziennej jazdy są również cechy funkcjonalne.

Last but not leastMINI John Cooper Works Countryman to samochód, który po prostu dobrze się prezentuje. Elegancki design jest zapewniony między innymi przez karoserię dostępną w różnych kolorach (dostępne warianty kolorystyczne to między innymi czarny, srebrny z czerwonymi dodatkami). Oprócz tego ważne są także takie nowocześnie wyglądające dodatki jak na przykład felgi (felgi na koła JCW Circuit Spoke 2-tone), lusterka zewnętrzne czy oświetlenie typu LED.

MINI JCW — gdzie można go kupić? Salon MINI Kraków

Jak widzisz, MINI Cooper JCW to auto, które z uwagi na swoje liczne zalety powinno przyciągnąć osób poszukujących zarówno przestronnego samochodu, jak i możliwości sportowej jazdy. Czy zastanawiasz się, gdzie może obejrzeć oraz kupić ten model auta? Jeśli tak, to jednym z miejsc, które warto odwiedzić w tym celu, jest salon MINI Kraków. W punkcie tym można:

  • omówić z doradcą ds. sprzedaży parametry techniczne oraz użytkowe samochodu MINI JCW,
  • zapoznać się z innymi modelami aut osobowych, w tym na przykład MINI Countryman,
  • umówić się na jazdę próbną i sprawdzić, jak dany samochód sprawdza się w praktyce,
  • dowiedzieć się, jakie są warunki finansowania zakupu auta (generalnie, dostępne są dwie możliwości, czyli zakup za gotówkę oraz skorzystanie z leasingu. Wszystkie koszty oraz to, czy dopuszczalne jest skorzystanie z leasingu, można omówić właśnie w salonie sprzedaży).

DriveOMNI

W naszej redakcji przygotowujemy artykuły, które nie tylko pomagają w rozwiązywaniu problemów związanych z samochodami i motocyklami, ale także inspirują do odkrywania nowych dróg i doświadczeń na czterech lub dwóch kółkach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wideorejestrator Samochodowy
Używany SEAT z pewnym pochodzeniem
Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego

Jesteś zainteresowany reklamą?

Poznaj ratę leasingu nowego auta firmowego